۱ نفر
۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۱
دور وداع پیشکسوت دوومیدانی در شیرودی

مراسم بدرقه پیکر زنده‌یاد حسین غفوری‌زاده، قهرمان پیشین دوومیدانی آسیا در ورزشگاه شهید شیرودی برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ مراسم بدرقه و تشییع پیکر مرحوم حسین غفوری‌زاده، از قهرمانان پیشین دوومیدانی ایران و آسیا سه‌شنبه، ۲۷ اردیبهشت با حضور حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان و جمع زیادی از ورزشکاران در رشته‌های مختلف و علاقمندان به این مرحوم برگزار شد.

وزیر ورزش و جوانان در این مراسم ضمن عرض تسلیت به خانواده این مرحوم و جامعه ورزش گفت: مرگ حق است. امروز هم یکی دیگر از روزهای تاریخی ورزشگاه پیر پایتخت است. اکنون در حضور شما مراسم بدرقه و به قول خودمان در دوومیدانی دور آخر وداع و خط پایان یک قهرمان مردمی، افتاده، بدون حاشیه، دستگیر و نوع دوست برگزار می‌شود. او قهرمان اخلاق و دلسوز همه بود. ناصح و مدافع حق بود. رک بود و حرفش را می‌زد. به زندگی خودش هم توجه داشت. مرگ حق است اما چگونه زیستن و چگونه رفتن مهم است. من اگر برای ادای احترام اینجا هستم و صحبت می‌کنم فقط به‌خاطر دستوری است که بزرگان دادند و انصافا حق بود که عزیزان بزرگ‌تر مطالبی را عرض می‌کردند.

سجادی افزود: مرحوم غفوری‌زاده دغدغه داشت که ورزشکار دستش در جیب خودش باشد. این که به فکر دیگران باشد جزوی از خصلتش بود و این خصلت با شخصیت این مرحوم عجین شده بود. کسی که رفتنش ما را خیلی سوزاند، مرحوم انتظاری بود. همه می‌دانیم که مرحوم غفوری‌زاده بعد از مرحوم انتظاری چه کرد. او پیشکسوت دوومیدانی نبود، پیشکسوت ورزش بود. حضور آقای عابدزاده، آقای منصوریان و دیگر عزیزان در این مراسم نشان‌دهنده جایگاه او بود.

در این مراسم احمدرضا عابدزاده، علی منصوریان، علی سامره، علیرضا نیکبخت و احسان حدادی هم حضور داشتند که پس از صحبت‌های پیشکسوتان و وزیر ورزش و جوانان، پیکر مرحوم غفوری‌زاده در ورزشگاه شیرودی دور وداع را زد.

با هماهنگی انجام شده قرار بود پیکر مرحوم غفوری‌زاده در قطعه نام‌آوران دفن شود اما بخاطر وصیت این مرحوم برای دفن در مزار خانوادگی در قطعه ٧٠ بهشت زهرا (س)، پیکر این مرحوم در این قطعه آرام می‌گیرد.

دور وداع پیشکسوت دوومیدانی در شیرودی

دور وداع پیشکسوت دوومیدانی در شیرودی

258 258

کد خبر 1632075

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =