نقش مهم کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در اجرای ابر پروژه های فرهنگی

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان می تواند نقش مهمی در اجرای ابر پروژه های فرهنگی ایفا کند.

به گزارش خبرآنلاین از کیش : مهدی کشاورز در جلسه ای با مهدی علی اکبر زاده مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان که در سازمان برگزار شد، با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری "مدظله العالی" در رابطه با ارتقاء سطح علمی جامعه، گفت: هم اکنون حدود ۹ هزار و ۷۰۰ دانش آموز در تمام مقاطع در کیش مشغول تحصیل هستند که باید مشکلات موجود در علوم انسانی و مغزی شناسایی و بر طرف شود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در ادامه این مطلب افزود: جزیره کیش در حوزه فرهنگ نیازمند به اجرای ابر پروژه های فرهنگی است و این مهم باید عملیاتی شود.

کشاورز تصریح کرد: در راستای اجرای فرامین مقام معظم رهبری و بهره مندی از فضاهای موجود و ظرفیت فعالان حوزه فرهنگی اجتماعی در جزیره کیش، باید نسبت به تولید محتوا اقدام کرد.

وی اظهار داشت: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در حوزه های پیشگیری و بر طرف کردن مشکلات پیش رو نقش بسزایی ایفا می کند، بنابراین با تدوین یک برنامه مشترک و اثرگذار و اجرای طرح های کوتاه مدت و بلند مدت؛ چالش ها را به حداقل خواهیم رساند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش تاکید کرد: فرزندان ما باید دغدغه مند، پرسشگر، مطالبه گر و پاسخگو تربیت شوند و در حوزه علوم انسانی با بهره مندی از ظرفیت کانون، می توان فعالیت های مطلوبی در این زمینه انجام داد.

کشاورز: مطالعه، انجام امور اساسی با قابلیت اجرا و دستیابی به اهداف تعیین شده را مهم ارزیابی کرد.

مهدی علی اکبر زاده مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در این نشست گفت: یک مرکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در کیش، که فضایی غیر از فضای مدرسه در زمینه پرورش استعداد ها و شکوفا شدن خلاقیت های آنها باید ایجاد کرد که این امر از اهداف اصلی ما محسوب می شود.

علی اکبر زاده اظهار داشت: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در جشنواره های بین المللی و زمینه های مختلف صاحب امتیاز و دارای حدود یک هزار و ۳۳ مرکز ثابت، پستی و موقتی است که در سراسر ایران فعالیت می کنند.

وی افزود: از ابتدای فعالیت کانون تا کنون حدود ۳ هزار عنوان کتاب برای کودکان و نوجوانان تولید و منتشر شده است،

همچنین بیش از ۴ هزار فیلم و انیمیشن در کانون ساخته و ارائه شده و سالانه تعداد چشمگیری از آثار برای شرکت در جشنواره های خارجی به دیگر کشور ها ارسال می شود.

مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تولید و نظارت بر واردات اسباب بازی را از دیگر فعالیت های کانون عنوان کرد و گفت: قوانین شورای نظارت بر اسباب بازی ها مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی است.

وی در ادامه سخنان خود بیان داشت: کانون، فرزندان ما را دغدغه مند پرورش می دهد و تمام آموزه های زندگی را در قالب پیوست های فرهنگی برگرفته از زندگی اسلامی ارائه می کند،

علی اکبر زاده، افزود: ایمان و اتکا به خداوند کلید واژه ای است که در کتاب های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به خوبی مشهود است و معرفی هویت ایرانی اسلامی در کانون یکی از اساسی ترین نکات آموزشی می باشد.

علی اکبر زاده تصریح کرد: مربیان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با حضور مدرسان صاحب ایده و اندیشه، سالانه ۱۰۰ ساعت آموزش می بینند که این خود برگ زرینی در کارنامه کانون محسوب می شود.

مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در پایان گفت: ما با تمام ظرفیت ها و توان برای خدمتگزاری به فرزندان این مرز و بوم آمادگی کامل خود را اعلام می کنیم.

پیشنهاد ایجاد کانون در جزیره کیش و تعمیم به دیگر مناطق، ایجاد گردشگری کودک و تدوین برنامه های کانون در قالب طرحی برای ارائه به سازمان، تولیدات مشترک محتوایی و تصویری و برپایی جشنواره های مرتبط با کودک و نوجوان مانند فیلم کودک، برگزاری جشنواره بین المللی قصه گویی و تعبیه دفتری در تهران برای پیگیری مطالبات و برنامه های مناطق آزاد ازجمله مسائل مطرح شده در این نشست بود.

گفتنی است رضا شجیع مشاور و سرپرست اداره کل حوزه مدیرعامل، یاسر شاه پیری سرپرست معاونت فرهنگی اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش و افشین علاء از شاعران و نویسندگان بنام کشور نیز در این نشست حضور داشتند.

کد خبر 1632227

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =