فارس نوشت:

جریان صدر به واشنگتن هشدار دارد که در صورت تمدید اشغالگری عراق، علاوه بر به خطر افتادن منافعش در سراسر جهان، باید ویتنام دوم را در این کشور تجربه کند.

به گزارش خبرگزاری "النخیل "، "مشرق ناجی " نماینده جریان صدر در پارلمان عراق اعلام کرد: در صورتی که آمریکا بخواهد پس از سال 2011 همچنان در عراقی باقی بماند یا توافقنامه امنیتی را تمدید کند، این جریان تمام اهداف آمریکایی در سراسر جهان بویژه اهداف آن در خاورمیانه را هدف قرار خواهد داد.

این عضو همپیمانی ملی در گفت‌وگویی اختصاصی با این خبرگزاری عراقی گفت: جریان صدر برای مقاومت در آمادگی کامل به سر می‌برد و راه‌های زیادی را برای مقابله فراروی خود می‌بیند که نخستین آنها مقاومت در برابر اشغالگرانی است که می‌خواهند در خاک عراق باقی بمانند. در این صورت تمام منافع و اهداف آمریکایی در سراسر جهان به مخاطره خواهد افتاد و مقاومت عراق اشغالگران را در عراق با هر مکان دیگری نشانه می‌رود.

ناجی تصریح کرد برغم آن‌که ارتش آمریکا در مقایسه با نیروهای مقاومت در زمینه تجهیزات و امکانات بسیار برتر است و از موشک‌های هوشمند و دوربرد برخوردار است، اما مقاومت عراقی با این امور ناامید نخواهد شد و قهرمانان عراقی قادرند به اشغالگران درسی بدهند که تا ‌آخر عمرشان فراموش نکنند همانگونه که به اشغالگران انگلیسی در سال 1920 دادند. زیرا ما مسلح به سلاح ایمان هستیم.

وی افزود: هر اقدام بدون بررسی و تفکر اشغالگران آمریکایی در عراق، برای آنها ویتنام دوم را در این کشور رقم خواهد زد و آنها باید بار دیگر طعم شکست را بچشند.

بر اساس توافقنامه امنیتی امضاء شده میان بغداد و واشنگتن، تا پایان سال جاری میلادی، تمام نظامیان آمریکایی باید از عراق عقب‌نشینی کنند. اما در پی تحولات جاری در منطقه، واشنگتن ترجیح می‌دهد که در این کشور باقی بماند. اما در پی مخالفت دولت و ملت عراق، واشنگتن چاره‌ای جز اعمال فشار بر گروه‌های سیاسی عراق و تحمیل خواست خود مبنی بر تمدید اشغالگری عراق فراروی خود ندید اما تاکنون هم گروه‌های سیاسی عراق و هم ملت آن در مقابل این امر مقاومت کرده‌اند.

"مقتدا صدر " رهبر جریان صدر نیز یکی از طرف‌های تاثیرگذار در عراق است که از همان ابتدا که زمزمه تمدید توافقنامه امنیتی در عراق پیچید، مخالفت خود با تمدید اشغالگری را اعلام و تهدید کرد که در این صورت تعلیق فعالیت جیش‌المهدی را لغو خواهد کرد.26151

کد خبر 163231

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • العراقي IR ۱۲:۰۰ - ۱۳۹۰/۰۴/۲۸
  0 0
  اين جاهل هم در ازاء مواجبي كه از هم مسلكانش ميگيرد هر از چندي عربده اي ميكشد و مثل موش به سوراخش ميخزد.
 • بدون نام DE ۲۰:۰۵ - ۱۳۹۰/۰۴/۲۸
  0 0
  صدر باز هم هارت وپوت می کند کسی نیست که به این مردک بگوید این گوی و این میدان اگر .....داری قدم جلوبگزار و با نیروهای ناتو بجنگ و آنها رابیرون کن نه اینکه حرف مفت تحویل مردم بدهی . در ضمن تا ببینی چطور مردم از توحمایت میکنند و نه در پناه حکومت نظامی قومپوز در کنی