لوح ثبت جهانی هورامان/اورامانات رونمایی می شود

مدیر پایگاه میراث جهانی هورامان/اورامانات گفت: لوح ثبت جهانی هورامان با حضور قائم مقام وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی رونمایی می شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از سنندج، پویا طالب نیا در گفتگو با خبرنگاران گفت: به مناسبت هفته میراث فرهنگی و در قالب ویژه برنامه ای از لوح ثبت میراث جهانی هورامان/اورامانات با حضور قائم مقام وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، استانداران کردستان و کرمانشاه، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، نخبگان و جمعی از مدیران کشوری رونمایی می شود.
وی افزود: هورامان به عنوان وسیع ترین میراث ثبت جهانی شده جمهوری اسلامی ایران، بیست و ششمین اثر ثبت شده در یونسکو است که در استان های کردستان و کرمانشاه واقع است.
طالب نیا با بیان اینکه این برنامه روز یکشنبه اول خرداد ماه در کاخ گلستان، برگزار خواهد شد، گفت: این رویداد می تواند سرآغازی برای ایجاد نگاهی ملی و توسعه بخش برای میراث جهانی هورامان/اورامانات باشد.
مدیر پایگاه جهانی هورامان اظهار داشت: هورامان/ اورامانات در چهل و چهارمین اجلاس کمیته میراث جهانی یونسکو به اتفاق آرا از لحاظ فرهنگ غنی و همزیستی انسان با طبیعت در طول تاریخ ثبت جهانی شد.

کد خبر 1632628

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =