رقص محلی با چوب و شمشیر در انتخابی بوکس تیم‌ملی!

مراسم افتتاحیه مسابقات انتخابی تیم ملی بوکس با نمایش‌ها و رسوم بومی سیستان و بلوچستان برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ مراسم افتتاحیه رقابت‌های بوکس قهرمانی کشور بزرگسالان (انتخابی تیم ملی) عصر امروز (پنج‌شنبه) ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱، از ساعت ۱۶:۳۰ در سالن امام علی (ع) زاهدان برگزار شد تا زنگ آغاز این مسابقات زده شود.

در این مراسم ادهم کرد مدیر کل ورزش استان سیستان و بلوچستان، محمود نهتانی رییس هیات بوکس استان، رحمدل بامری معاون استاندار، حسین ثوری رییس فدراسیون، علی رضا استکی سرمربی تیم ملی و سایر اعضای کادرفنی حضور داشتند.

در ابتدای این مراسم گروهی از مردان بومی استان با یک موسیقی محلی شروع به اجرای رقص نمایشی سیستان و بلوچستان با در دست داشتن چوب و شمشیر به نشانه مقاومت برابر دشمنان کردند.

تعدادی از بانوان نیز با پوشش محلی برای تماشای این مراسم و مبارزه بوکسورها پس از مراسم افتتاحیه، روی سکوهای سالن برگزاری مسابقات حضور داشتند.

حضور قابل توجه نوجوانان و جوانان سیستان و بلوچستانی روی سکوهای سالن مسابقه پیش از آغاز مسابقه دانیال شه‌بخش بوکسور تاریخ‌ساز تیم ملی نیز از نکات قابل توجه بود. برخی از این نوجوانان عکس‌های شه‌بخش را در دست داشتند.

در جریان این مراسم حسین ثوری، رییس فدراسیون بوکس نیز به سخنرانی پرداخت که در بخشی از صحبت‌های خود استان سیستان و بلوچستان را سرزمینی برای برادری، همدلی و حامی این مرز و بوم معرفی کرد. او در سخنرانی خود از پیشکسوتان ورزشی این استان که از رشته‌های مختلف ورزشی در سالن حضور داشته و از این میزبانی حمایت می‌کردند تشکر و قدردانی کرد.

رقص محلی با چوب و شمشیر در انتخابی بوکس تیم‌ملی!

بیشتر بخوانید:

ناکامی بهترین گلزن استقلال در گلزنی

برنامه‌های فرهنگی و رسانه‌ای ایران برای جام جهانی قطر

ترکش حواشی وزنه برداری قربانی می گیرد

۲۵۳۲۵۱

کد خبر 1632798

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =