ظریف به فعالان حقوق بین الملل هشدار داد /  خطر «مشاوره های غلط» در «کلاه رفتن» سر ایرانی ها

نخستین جلسه بررسی راهکار چگونگی نشست سمینارهای تخصصی مرتبط با حقوق بین الملل در مرکز علمی کاربردی کانون وکلای دادگستری مرکز باحضور محمد جواد ظریف و برخی از اساتید این رشته برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، محمدجوادظریف در این جلسه گفت: وکلای ایرانی در حوزه حقوق بین الملل می توانند خیلی قوی تر عمل کنند و راه رسیدن به آن تسلط بیشتر بر زبان بین المللی و متون حقوقی بین المللی است.


وی افزود: در حوزه بین الملل دو موضوع از اهمیت ویژه ای برخوردار است. اول مشاوره و سپس دفاع. که وکلای حوزه بین الملل اگر بتوانند در زمینه مشاوره، عملکرد متناسبی داشته باشند از موارد تشکیل پرونده و حضور جهت دفاع در محاکم کاسته خواهد شد. نگرانی آنجاست که در زمینه حقوق بین الملل مشاوره غلط به اشخاص حقیقی و حقوقی ایرانی داده شود که نهایتا مشکل ساز خواهد شد.


دکتر ظریف خاطرنشان کرد: یادگیری فن مذاکره با طرف اختلاف و دعوا خیلی مهم است. وکلای ما باید در جریان تحولات حقوق بین الملل باشند و آنرا پیگیری کنند. و اگر حقوقدانان ایرانی نسبت به تحولات حقوق بین الملل حساس و آشنا نباشند و موارد حقوقی در حوزه بین الملل را به خوبی نشناسند نمیتوانند به کمک نیازمندان حقوقی بشتابند بنابر این ، شرکتهای ایرانی سرشان کلاه خواهد رفت.

ظریف به فعالان حقوق بین الملل هشدار داد /  خطر «مشاوره های غلط» در «کلاه رفتن» سر ایرانی ها

بیشتر بخوانید:

در ادامه هوشنگ پوربابایی سرپرست مرکز علمی کانون وکلا دادگستری مرکز ضمن تشکر از حضور دکتر ظریف در دانشکده گفت: ما برای تخصصی کردن، دپارتمان حقوق خصوصی و حقوق جزا را در زمینه وکالت تخصصی با حضور اساتید محترم قبلا راه اندازی کرده ایم. اما در خصوص تشکیل دپارتمان تخصصی حقوق بین الملل از جناب دکتر ظریف و سایر اساتید محترم این رشته دعوت کرده و درخواست همکاری علمی نیز داریم.

در ادامه دکتر روحانی نایب رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز نیز یادآور شد وکلایی که دارای تخصص در امور بین الملل هستند به علت عدم تبیین اهمیت تخصص آنها در نزد صاحبان صنایع و عدم احساس نیاز به تخصص آنها توسط تجار بین المللی ایرانی متاسفانه در امور بین الملل فعال نیستند و بیشتر در پرونده های داخلی و امور خانواده فعالیت می کنند.

21231

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1632992

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =