خطیب جمعه خرم آباد : دشمنان به آینده کشور و بحران پیری جمعیت ، امید بسته‌اند

ایسنا نوشت: حجت‌الاسلام شمسی‌فر گفت: دشمنان به آینده کشور و بحران جمعیت امید بسته‌اند چراکه جمعیت ما رو به پیری است، لذا مسئولان علاوه بر تبیین مشوق‌های افزایش جمعیت برای تشویق فرزندآوری به وعده‌های خود سریع عمل کنند.

حجت‌الاسلام بهروز شمسی‌فر در خطبه‌های این هفته نماز جمعه خرم‌آباد که در مصلی الغدیر این شهرستان برگزار شد، با دعوت همگان به تقوای الهی و دوری از صفات ناپسند، اظهار کرد: راه تقویت تقوا و ایمان این است که انسان الگو داشته باشد چراکه همنشین انسان در جهت‌گیری زندگی انسان موثر است.

وی با اشاره به اینکه مردم در انتخاب الگو چند دسته هستند، افزود: دسته‌ای الگوگیری آنان بدون تحقیق و تفحص است و این افراد بدون شناخت الگو را انتخاب می‌کنند. استدلال بت پرستان برای بت پرستی این بود که اجداد ما بت‌پرستی کرده اند و این نوعی الگوگیری کورکورانه است.

شمسی‌فر با بیان اینکه گاهی در فضای مجازی مطالبی منتشر می‌شود و عده‌ای بدون تحقیق از صحت آن خبر، اقدام به انتشار مطلب می‌کنند، گفت: این نوعی الگوگیری بدون وقت است که انسان را به سمت انحراف می کشاند اگر آبروی کسی با انتشار مطلب بدون تحقیق بریزد، جبران نخواهد شد.

62268295.jpg

بیشتر بخوانید:

امام جمعه موقت خرم‌آباد با اشاره به اینکه نوع دیگری از الگوپذیری، کسانی هستند که الگوی آنان فاسد و منفی است و این جهت منفی را اگاهانه انتخاب می‌کنند، تصریح کرد: الگوگیری منفی این افراد اگاهانه است و این گروه بدتر از گروه قبل هستند چراکه این افراد با علم و آگاهی الگوگیری کرده و به سمت انحراف می‌روند.

وی با اشاره به اینکه گاهی الگوگیری در اختیار انسان نیست و این نوع الگوگیری در دوران نوجوانی و جوانی بیشتر است، خاطرنشان کرد: دسته دیگری الگوی مناسب را انتخاب می‌کنند و این الگو انسان را به سمت کمال و تعالی می‌کشد چراکه این افراد الگوپذیری خوبی دارند در انتخاب الگو دقت می‌کنند.

شمسی‌فر با اشاره به اینکه نبی مکرم اسلام الگوی مناسب و پسندیده است، خاطرنشان کرد: امام زمان(عج) می‌فرماید دخت نبی مکرم اسلام برای من الگوی حسنه است. بانوان ما الگوی مانند فاطمه زهرا(س)، حضرت زینب(س) و فاطمه معصومه(س) داشته و جوانان ما به الگویی چون علی اکبر(ع) اقتدا کنند تا در قیامت سربلند باشند.

امام جمعه موقت خرم‌آباد با اشاره به اینکه از منظر قرآن کریم الگوی نیکو و پسندیده دارای ویژگی‌های خاصی است، ادامه داد: الگوی مناسب از منظر قرآن زیاد به یاد خداست، قیامت را قبول دارد و اهل صبر و شکیبایی است. کمااینکه اگر می‌خواهیم ایمان ما تقویب شود و از شر شیطان در امان باشیم باید به اهل‌بیت توسل کرده و به یاد امام زمان(عج) باشیم.

شمسی‌فر به سوم خرداد روز فتح خرمشهر اشاره کرد و گفت: عنایت الهی، حضور، استقامت و صبر مردم، رهبری امام راحل در کنار رشادت رزمندگان سبب فتح خرمشهر شد.

امام جمعه موقت خرم‌آباد با اشاره به حذف ارز ترجیحی و اصلاح هدفمند سازی یارانه‌ها گفت: اکثر اساتید و کارشناسان این کار را ضروری می‌دانند و اگر این کار زودتر اتفاق می‌افتاد سختی آن کمتر بود ولی امروز دولت با قانون مجلس اقدام به اجرای این طرح کرده‌ است.

وی با اشاره به اینکه وظیفه مردم هوشیاری و مراقب است، خاطرنشان کرد: ارز ترجیحی به جیب افراد خاص می‌رفت و کسانی که ارز می‌گرفتند یا کالا وارد نمی‌کردند و اگر هم وارد می‌کردند، عمده آن را آزاد می‌فروختند.

شمسی‌فر با یادآوری اینکه هجوم به فروشگاه برای خرید بیش از حد نیاز ضرورت ندارد، افزود: مردم به اندازه نیاز خریداری کنند از طرفی مسئولین نظارت و کنترل دقیق و رسیدگی به شکایات را بیشتر کنند و اگر تلفنی برای رسیدگی به شکایات داده شده، پاسخگو باشند.

شمسی‌فر با تاکید بر اینکه برخورد با گران شدن کالاهایی که ارز ترجیحی ندارند، مورد تاکید است، خاطرنشان کرد: تفاوت در داخل و خارج کشور باعث قاچاق کالا می‌شود از طرفی جنگ اوکراین به بحران غذایی در جهان دامن زده است.

امام جمعه موقت خرم‌آباد با بیان اینکه دولت توانایی اجرای جراحی اقتصادی را دارد، گفت: وصول مطالبات از برخی کشورها، فروش نفت، آزادسازی سواحل، کنترل کرونا و بیمه ۵ میلیون نفر نشان از سابقه مثبت دولت بوده و نشان‌دهنده آن است که دولت سیزدهم در این جراحی سخت اقتصادی سربلند می‌شود.

217

کد خبر 1633055

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =