ششمین انتخابات شورای هیأت های مذهبی در هرمزگان برگزار شد

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان گفت: ششمین دوره انتخابات شورای هیأت های مذهبی هرمزگان همزمان با سراسر کشور در حال برگزاری است.

به گزارش خبرآنلاین، حجت‌الاسلام علی اکبر انصاری راد، مشارکت جدی هیأت‌های مذهبی در امر تصمیم سازی و تصمیم گیری را مهمترین هدف از برگزاری این انتخابات عنوان کرد.
وی با بیان اینکه امروزه شاهد مشکلات فراوانی در حوزه هیأت‌های مذهبی استان هستیم، گفت: این مشکلات بایستی با همفکری مسئولان این هیأت‌ها برطرف شود، لذا یکی از راهکارهای رفع این مشکلات، برگزاری انتخابات شورای هیأت‌های مذهبی است.
مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان گفت: این انتخابات در سراسر استان به جز شهرستان‌های بستک و بوموسی در حال برگزاری است.
حجت‌الاسلام علی اکبر انصاری راد با بیان اینکه در استان بیش از هزار و ۶۰۰ هیأت مذهبی فعال است گفت: در این انتخابات ۱۱۳ نفر کاندید شده اند که ۵۹ نفر با کسب آرای لازم به عنوان رئیس و اعضای شورای هیأت‌های مذهبی اصلی انتخاب می‌شوند.

وی افزود: بعد از تایید انتخابات از طرف ستاد انتخابات مرکز، اعضای شورای هیأت‌های مذهبی هر شهرستان؛ رئیس، نایب رئیس و دبیر شورا را انتخاب می‌کنند و سپس رئیس شورای هیأت‌های مذهبی هر شهرستان به مرکز استان مراجعه و از بین خودشان شورای هیأت‌های مذهبی استان را تشکیل می‌دهند.
مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان گفت: یک شورای موفق حاصل از این انتخابات شکل خواهد گرفت که معتقدیم این شورا قادر به حل و فصل اکثر مشکلات هیأت‌های مذهبی خواهد شد.

کد خبر 1633084

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =