۰ نفر
۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۰
پوتین از جنگ سایبری علیه روسیه خبر داد

ایسنا نوشت: رئیس جمهور روسیه اعلام کرد که روسیه از زمان آغاز عملیات نظامی خود در اوکراین در ۲۴ فوریه تحت جنگ سایبری بوده است.

ولادیمیر پوتین در سخنرانی روز جمعه خود در نشست شورای امنیت ملی روسیه گفت: امروز تعدادی از موضوعات مربوط به حفاظت از سیستم‌های اطلاعاتی و شرکت‌های ارتباطی، اطمینان از تداوم کار آن‌ها به صورت مطمئن و اقداماتی برای مقابله با ریسک‌های خارجی در این زمینه را مورد بحث و بررسی قرار خواهیم داد.

رئیس جمهور تاکید کرد که این موضوع برای حاکمیت، امنیت، اقتصاد، مدیریت عمومی و ثبات اجتماعی روسیه در این کشور از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی ادامه داد: تعداد حملات به زیرساخت‌های اطلاعاتی روسیه در سال‌های اخیر به طور مداوم در حال افزایش بوده است و این کشور از زمان آغاز عملیات نظامی ویژه در دونباس و اوکراین، در معرض تهاجم و جنگ واقعی در زمینه سایبری قرار گرفته است.

پوتین با بیان اینکه حملات سایبری هماهنگ از کشورهای مختلف علیه روسیه انجام می‌شود، افزود: سازمان های دولتی پشت آنها هستند و تعدادی از کشورهای جهان در داخل ارتش خود نیروهای سایبری ایجاد کرده اند.

رئیس جمهور تصریح کرد که هدف از این حملات جلوگیری از دسترسی به اطلاعات منتشر شده در سایت‌ها یا جایگزینی آن با اطلاعات نادرست است.

۳۱۱۳۱۱

کد خبر 1633088

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =