بازنشستگان بخوانند/ چرا تکلیف افزایش حقوق بازنشستگان روشن نمی‌شود؟

ایلنا نوشت: رییس کانون کارگران بازنشسته تبریز ضمن بیان اینکه تامین اجتماعی باید از دولت درخواست کند مصوبه افزایش حقوق بازنشستگان هر چه سریعتر ابلاغ شود، گفت: عده‌ای با سنگ‌اندازی در تصویب این مصوبه دل دشمنان انقلاب را شاد می‌کنند.

کریم صادق زاده تبریزی با اشاره به شرایط سخت اقتصادی حاکم بر کشور به ویژه جامعه بازنشستگان که اکنون به بخش مهمی از قشر محروم تبدیل شده‌اند، گفت: پس از تصویب افزایش حقوق بازنشستگان و مدنظر قرار دادن افزایش ۲۵درصدی همسان‌سازی حقوق آنان از سوی هیأت امنای سازمان تامین اجتماعی و ارسال آن به هیأت دولت برای تصویب نهایی انتظار می‌رفت سازمان تامین اجتماعی دست روی دست نمی‌گذاشت و به طور جدی پیگیر تصویب این مصوبه بود.

وی گفت: ارسال این مصوبه به هیأت دولت به خوبی نشان می‌دهد که تامین اجتماعی خود بر اجحافی که بر قشر بازنشسته شده، آگاهی کامل دارد اما با فرصت‌سوزی نشان داد به فکر صاحبان اصلی این مجموعه که بازنشستگان و کارگران که همان بازنشستگان آینده هستند، نیست.

صادق زاده اظهار داشت: بلاتکلیفی بازنشستگان تامین اجتماعی در حالی ادامه دارد که سازمان حقوق کارکنان خود را براساس افزایش دستمزد جدید و مصوبه شورای عالی کار پرداخت کرده است. از سوی دیگر مستمری‌بگیران کشوری و لشگری هم حقوق فروردین ماه خود را با افزایش تصویب شده، دریافت کرده‌اند و در این میان تنها تکلیف بازنشستگان کارگری معلوم نیست.

به گفته وی؛ دولت و مجلس در سال‌های گذشته با عدم پرداخت به موقع حقوق کارگران بازنشسته و مستمری‌بگیران تامین اجتماعی، آنان از حقوق حقه خود محروم کرده‌اند. آنهم از حقوقی که طی ۳۰ سال، با کسر مبالغی از دستمزد و در قالب حق بیمه در این سازمان به امانت گذاشته‌اند.

نائب رییس هیئت مدیره کانون بازنشستگان آذربایجان شرقی در ادامه گفت: بیمه‌شدگان شاغل و بازنشسته درواقع کارفرمای تامین اجتماعی و تمامی کارکنان سازمان تامین اجتماعی هستند، بنابراین چرا به ولی نعمتان این مجموعه جفا می‌شود؟

وی با اشاره به اینکه برای تعیین تکلیف و پرداخت حقوق بازنشستگان حتی یک جلسه هم زیاد است زیرا قوانین صراحت داشته و تکلیف روشن است، گفت: تامین اجتماعی در شرایطی که هنوز دولت مصوبه را تصویب نکرده، بازهم خیلی کارها می‌توانست انجام دهد. می‌توانست حتی بخشی از بدهی را به صورت علی‌الحساب پرداخت کند. به اعتقاد من جسارت شهردار تهران در پرداخت حقوق کارکنان اتوبوسرانی آنهم یک شبه قابل تقدیر است.

رییس کانون کارگران بازنشسته تبریز گفت: حقوق بازنشستگان بر اساس مواد ۱۱۱ و ۹۶ قانون تامین اجتماعی می‌بایست به تبع مصوبه افزایش دستمزد شورای عالی کار، افزایش یابد و این کار باید در کمترین فرصت اداری صورت می‌گرفت اما هنوز به پایان دومین ماه سال جدید رسیده‌ایم با این حال هنوز اقدام عملی دیده نشده است.

وی با تأکید بر اینکه تاخیر در تصویب نهایی و ابلاغ آن در این شرایط تورمی شدید، قشر بازنشسته را با مشکلات بیشتری روبرو کرده است، تصریح کرد: قطعا عده‌ای با سنگ‌اندازی در تصویب این مصوبه دل دشمنان انقلاب را شاد می‌کنند.

صادق زاده با بیان اینکه ما کارگران و بازنشستگان اگر تا دیروز با مشکل آموزش، تفریح و مسافرت مواجه بودیم اکنون با این تورم موجود نگران نان سفره‌هایمان هستیم، گفت: انتظار می‌رود هرچه زودتر مصوبه افزایش حقوق بازنشستگان ابلاغ و اجرایی شود تا بخشی از آلام آنان تسکین یاید چراکه هنوز مشکلات دیگری از این قشر در سایر بخش‌ها از جمله درمان و بیمه تکمیلی، گرانی دارو، مسکن و ده‌ها موضوع دیگر بلاتکلیف مانده است.

۲۲۳۲۲۵

کد خبر 1633190

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 19
 • نظرات در صف انتشار: 116
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۱۱:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
  37 0
  دولت هر چه سریعتر مصوبه افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی را به هر میزان دلخواه خود یعنی 5% یا 10% تصویب کند تا هرچه سریعتر اقدام به ابطال آن در هیأت عمومی دیوان کرده و افزایش بالای 60% را بر اساس ماده 96 و هزینه های زندگی را بطور قانونی اعمال نمائیم. این اتلاف وقت و عمل نکردن به قانون توسط دولت خیلی عجیب است!
 • IR ۱۱:۳۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
  17 5
  عجب
 • رضا IR ۱۱:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
  33 0
  آقای دولت ابن پول ما بازنشستگان است از کار کرد ۳۰ ساله آنها می باشد تمام مراحل قانونی انجام شد چرا اجازه ندارند پول خود را بگیرند شما مجری قانون هستید ۲ماه گذشت قانون اجرا نمی شود با این تورم وحشتناک بازنشستگان از جیب می خورند
 • IR ۱۱:۴۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
  18 6
  خدا بزرگ است
 • یک شهروند IR ۱۱:۴۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
  5 0
  بالاخره چی؟
 • غلامعلی حلواساز IR ۱۲:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
  14 0
  چرا وام فقط به بازنشستگان کشوری تعلق میگیره پس حداقل بگیران دونه ی کشمشن عدالت شامل همه باید بشود اونا هم حقوقشون بیشتره وهم از امکانات سازمان استفاده میکنن
 • IR ۱۲:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
  19 2
  همین مصوبه تأمین اجتماعی با افزایش 57.4% و 38% مطابق ماده 96 نیست و اگر هم دولت آنرا تصویب کند قابل ابطال در هیأت عمومی دیوان عدالت اداری است چه برسد به میزان افزایش مد نظر دولت که صد درصد با حکم هیئت عمومی ابطال خواهد شد!
 • محمد IR ۱۳:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
  5 13
  خداروشکر
 • IR ۱۳:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
  15 0
  راستی فیش حقوقی اعضای کمیسیون و دریافتی های آنها در این دو ماه باید حسابرسی شو د
 • IR ۱۳:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
  29 2
  لطفا هیت دولت هرچه زودتر افزایش حقوق مستمربگیران وبازنشسته ها ی تامین اجتماعی را تصویب کند دوماهه تو این وضعیت گرونی و مشکلات داریم حقوق پارسال دریافت میکنیم این چه وضعیه دولت برای ما درست کرده ۳۰ سال کارگری کار کردیم و خدمت کردیم که الاان آسایش و آرامش داشته باشیم
 • علی IR ۱۳:۱۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
  21 2
  ظلمه
 • IR ۱۳:۲۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
  20 2
  درود برشما جناب صادق زاده عزیز کاش در راس وزارت کار بودید وفکری بحال صندوق وبازنشستکان میکردید،امان از بی عدالتی
 • IR ۱۳:۴۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
  21 0
  صد درصد مصوبه دولت اگر غیر از مصوبه کنونی تأمین اجتماعی باشد در دیوان ابطال خواهد و پس دولت بهتر است وقت خود را هدر ندهد!!!
 • IR ۱۳:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
  31 0
  سلام،سازمان بجای حرف عمل کنه
 • IR ۱۳:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
  18 0
  اگر مصوبه دولت در مورد افزایش حقوق کمتر از هزینه های زندگی تصریح شده در ماده 96 باشد بدون برو برگرد خلاف قانون شناخته شده و ابطال خواهد شد
 • مسعود IR ۱۳:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
  55 0
  واقعا خنده داره تمامي اجناس با اين استاد جراحي 6 برابر شده ...افزايش حقوق بازنشسته ها عمري طولاني است كه با افزايش حقوق كارگري ابلاغ ميشه .فقط ابلاغ ميكنه دولت و تصميم گيرنده نيست حالا مثل جراحي اقتصادشون يكي ديگه پيدا شده كه نه سر پيازه نه ته پيازه ميگه افزايش حقوق بازنشسته ها كه از واريز بيمه خودشون تامين ميشه تورم زا است ...خندتون نميگيره از اين اراجيف مسخره ....ميخوام بدونم گندتون تو اقتصاد كيه در يك برنامه زنده مناظره كنه تا با خاك يكسانش كنم ....حضرات ابلاغ افزايش رو از دولت صادر كنيد
 • حمید IR ۱۳:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
  23 1
  ما دیگه هیچ حرفی نداریم
 • بنده خدا IR ۱۳:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
  17 1
  مگه دولتی هم هست .
 • IR ۱۴:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
  7 15
  چرا حقوق نمیدن هزارتا بدبختی داریم والا نونم نداریم بخوریم حقوق بدید اصافه حقوق پیشکش فکر مردم نیستید