تولید و اشتغالی که بر پایه پژوهش باشد دوام بیشتری دارد

سرپرست دانشگاه شهرکرد با اشاره به سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال آفرین گفت: تولید و اشتغالی که بر پایه دانش، علم و پژوهش باشد دوام بیشتری دارد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری، دکتر یاسر پیر علی در آیین اختتامیه اولین رویداد استارتاپی کشاورزی ضمن قدردانی از برگزاری این استارتاپ گفت: سامانه "نان" در وزارت علوم، تحقیقات و فنآوری در راستای ایجاد نظام ملی پیشنهادها، ثبت و نمایه سازی نیازهای مختلف جامعه و هدایت فعالیت های پژوهشی در جهت رفع نیازها و مشکلات جامعه است، که با ایجاد این سامانه، کشور در مسیر توسعه همه جانبه علمی قرار خواهد گرفت.

سرپرست دانشگاه شهرکرد با اشاره به سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال آفرین افزود: تولید و اشتغالی که بر پایه دانش، علم و پژوهش باشد دوام بیشتری دارد.

دکتر عطاالله ابراهیمی به ارائه گزارشی از تولیدات بخش کشاورزی در استان پرداخت و با اشاره به تفاهم‌نامه بین دانشگاه شهرکرد و جهاد کشاورزی گفت: ظرفیت‌های همکاری در جهت توسعه کشاورزی استان بسیار بالا است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری اقتصادی بودن، افزایش ضریب خوداتکایی، استفاده بهتر از منابع موجود، محیط‌ زیست محوری، کاهش وابستگی و... را از ضروریت‌های کار در زمینه‌ی کشاورزی دانست.

دکتر ویشتاسب سلیمانیان به بیان روند برگزاری اولین رویداد استارتاپی کشاورزی پرداخت و گفت: این استارتاپ به منظور افزایش کمیت، کیفیت و بهره‌وری اقدام به برگزاری کارگاه با محورهای: بهبود مدیریت تغذیه و حاصلخیزی خاک، کاهش تلفات و ضایعات از طریق بهره‌گیری از پسماندها و بقایای گیاهی، شناسایی، اهلی کردن و معرفی گیاهان و ترکیبات حاصل از آن‌ها، نرم‌افزارهای تسهیلگر خدمات کشاورزی، کشاورزی دقیق و پایش مخاطرات، کاهش ضریب تبدیل (FCR) در مرغداری‌های گوشتی توسط کارشناسان جهاد کشاورزی، اعضای هیات علمی دانشگاه شهرکرد و مرکز تحقیقات کشاورزی استان نمود.

مدیر مرکز رشد واحدهای فنآوری افزود: از 38 طرح ارسال شده 5 اثر در پایان رتبه‌های برتر را کسب کردند، همچنین امکان حضور در مراکز رشد و نوآوری استان برای تیم های اول تا دهم، ارائه تسهیلات و حمایت جهت تجاری سازی ایده های کارآمد فراهم است.

"طراحی و ساخت سنسورهای اندازه گیری کمیت های کشاورزی شامل هدایت و سختی آب، دماسنج، نورسنج و رطوبت سنج با قابلیت اتصال به اتوماسیون CAN و KNX "،وحید صفری دهنوی رتبه اول ، "بومی سازی تولید سبزی ها و گیاهان زینتی در سیستم هیدروپونیک بسته"، محمد موذنی رتیه دوم، "تولید و فروش نمونه‌های بیماری‌های گیاهی و لام های میکروسکوپی"سیده فاطمه حسینی رتبه سوم ،"ارائه خدمات مورد نیاز کشاورزان در مراحل مختلف کاشت و برداشت و نگهداری از زمین با الگوبرداری از پیشگامان این حوزه در دنیا"محمد یاری و " Mdf از پوسته‌های بادام" مهرنوش ابراهیمی رتبه چهارم اولین رویداد استارتاپی کشاورزی است

گفتنی است، اختتامیه اولین رویداد استارتاپی کشاورزی با حضور دکتر یاسر پیر علی سرپرست دانشگاه شهرکرد، دکتر عطاالله ابراهیمی رئیس سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری، دکتر ویشتاسب سلیمانیان مدیر مرکز رشد واحدهای فنآوری ودکتر احمد کیوانی معاون پژوهشی دانشگاه، در دانشگاه شهرکرد برگزار شد.

در پایان از نفرات برگزیده با اهداء لوح تقدیر و جوایز نقدی تقدیر شد.

46

کد خبر 1633239

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =