معاریو: اسرائیل در مقابل حماس تسلیم شده است

ایسنا نوشت: روزنامه عبری زبان معاریو اعلام کرد که به نظر می‌رسد رهبران سیاسی و نظامی اسرائیلی در مقابل حماس در نوار غزه تسلیم شده‌اند.

روزنامه عبری زبان معاریو نوشت: اسرائیل برای از بین بردن حماس در نوار غزه تعداد زیادی از جنگ‌ها و عملیات نظامی را بدون هیچ فایده‌ای به راه انداخت. در هر عملیات نظامی به حماس آسیبی نمی‌رسید و این جنبش فلسطینی مجددا قدرت می‌گرفت. به نظر می‌رسد اسرائیل در مقابل حماس در غزه سر فرود آورده است.

این روزنامه نوشت: رهبران سیاسی و نظامی اسرائیل همچنان در مقابل حماس ضعیف هستند و ارتش اسرائیل قدرت بازدارندگی را طی ۱۵ سال گذشته به طور کامل از زمان سیطره حماس بر غزه در سال ۲۰۰۷ در مقابل این جنبش از دست داده است. حماس در یحیی السنوار، رهبر این جنبش در غزه یا محمد الضیف، از رهبران نظامی حماس خلاصه نمی‌شود؛ بلکه یک تفکر ایدئولوژیک است. اسرائیل هنوز این مفهوم را درک نکرده و با حماس بر این اساس تعامل نکرده است. به ویژه ادامه حمایت نظامی از حماس و تقویت توانایی‌های نظامی آن به معنای فقدان قدرت بازدارندگی اسرائیل در مقابل حماس در نوار غزه است.

از سوی دیگر، حماس مجددا خواهان تشکیل کمیته تحقیقات بین المللی درباره شهادت شیرین ابوعاقله، خبرنگار فلسطینی شد.

در بیانیه این جنبش آمده است: تصمیم دادستان نظامی اسرائیل برای عدم تحقیقات در این باره دلیلی بر وحشی گری اسرائیل است. اسرائیل به قوانین و جامعه بین المللی که مسئولیت تاریخی درخصوص کوتاهی درباره مجازات جنایتکاران جنگی صهیونیست دارد، توجهی نمی‌کند.

311311

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1633704

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =