اعلام هشدار آمریکا در پی شیوع آبله میمون

ایرنا نوشت: جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا روز یکشنبه هم زمان با ادامه گسترش همه گیری آبله میمونی در جهان از همگان خواست نگران این بیماری باشند و گفت که کشورش واکسن‌های احتمالی در دسترس برای محافظت در برابر این بیماری را بررسی می کند.

بایدن در پایان دیدار از کره جنوبی افزود: ما به شدت برای درک کارهایی که می توانیم بکنیم و چه واکسن احتمالی در دسترس برای رویارویی با آن، تلاش می کنیم. زیرا ادامه احتمالی گسترش اخیر ابتلاء به بیماری نادر آبله میمونی که با وجود شناسایی شدن در دستکم ۱۲ کشور، هنوز فراگیر نشده، می تواند پیامدهای وخیمی داشته باشد.

به گفته بایدن؛ مشاوران بهداشت و سلامت تاکنون او را از سطح ابتلا به این بیماری در ایالات متحده آگاه نکرده اند، اما به هر حال همه باید نگران باشند. این نگرانی وجود دارد که گسترش یافتن این بیماری، پیامدهای وخیمی داشته باشد.

جیک سالیوان مشاور امنیت ملی کاخ سفید در هنگام ترک کره جنوبی به همراه بایدن به سوی ژاپن با هواپیمای اختصاصی رئیس جمهوری، گفت که کشورش واکسن هایی برای درمان همه گیری احتمالی آبله میمونی در اختیار دارد و بایدن در جریان پیگیری نشانه های این بیماری در داخل و خارج کشور گذاشته شده است.

مرکز مهارو پیشگیری از بیمارهای ایالات متحده اعلان کرد که بر اساس بررسی ها، میزان تاثیر واکسن آبله میمونی ۸۵ درصد است و تاکنون برای ۲ واکسن برای جلوگیری از این بیماری، مجوز صادر شده که یکی از آنها ویژه این بیماری است.

تاکنون سازمان جهانی بهداشت گزارش هایی در باره ۹۲ مورد تائید شده و ۲۸ مورد مظنون به ابتلا به این بیماری کمیاب در ایالات متحده، کانادا، استرالیا و دیگر کشورهای اروپایی دریافت کرده است. دانشمندان به سرعت به بررسی علل و عوامل ابتلاء به این بیماری عفونی و چگونگی گسترش آن پرداخته اند.

بییشتر بخوانید:

آبله میمون به ایران هم می‌آید؟/ پاسخ مینو محرز

۲۳۳۲۳۳

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1633717

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =