احمد مسعود: در کنار مردم مقاومت علیه طالبان را انتخاب کردیم

فارس نوشت: «احمد مسعود»، رهبر جبهه پنجشیر در گفت‌وگویی اظهار داشت: در حال حاضر فرصتی برای صلح و آشتی ملی در افغانستان به وجود آمده و با مشارکت مردم در آینده این کشور می‌توان بحران را به پایان برد.

مسعود در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی arte آلمان گفت: پس از تسلط طالبان بر افغانستان، ما در کنار مردم این کشور مقاومت علیه این گروه را انتخاب کردیم.

مسعود با بیان اینکه طالبان اجازه رفتن دختران به مدرسه را نمی‌دهد و مردم را از اساسی‌ترین حقوق محروم کرده، افزود که طالبان به دنبال حکومت کردن از طریق زور و سرکوب است.

وی ادامه داد: در حال حاضر جبهه مقاومت ۳ هزار نیروی نظامی دارد که عمدتا از نظامیان دولت گذشته هستند و همچنین افراد داوطلبی هستند که به دنبال مقاومت در برابر طالبان بوده و ما در نظر داریم تعداد نظامیان را به مرور افزایش دهیم.

مسعود همچنین در پاسخ به این سوال که این جبهه مقاومت از سوی چه کشوری حمایت می‌شود، گفت: ما حمایت هیچ کشوری را نداریم و حمایت‌های انجام شده در داخل افغانستان توسط گروه‌های مختلف انجام می‌شود و در حال نبرد برای آزادی و دموکراسی در این کشور هستیم.

وی در ادامه گفت: در ابتدا شروع مقاومت، هیاتی از ما و طالبان دیدار کرده و پیام ما به طالبان مشخص بود و به این گروه گفتیم که خواهان آغاز جنگی دیگر در افغانستان نیستیم و اجازه دهید تا درباره صلح گفت‌وگو کنیم.

مسعود اظهار داشت: در حال حاضر نیز پیام مشخصی برای طالبان داریم و اکنون زمان آشتی ملی و صلح است و اگر شرایطی فراهم شود که تا مردم در آینده افغانستان سهیم باشند، می توان به بحران در این کشور پایان داد.

وی تاکید کرد: نیاز است دولت فراگیر از طریق انتخابات تشکیل شود و اگر مردم افغانستان خواستار باقی ماندن طالبان شدند، ما به تصمیم آنها احترام خواهیم گذاشت و از طریق سیاسی خواسته‌های خود را دنبال خواهیم کرد، اما اگر طالبان این اجازه را ندهد چاره‌ای جز مقاومت وجود ندارد.

۳۱۱۳۱۱

کد خبر 1633734

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 6
 • نظرات در صف انتشار: 21
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • معلم IR ۲۰:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۱
  5 45
  زیر پرچم صهیونیستها کنارمردم افغانستان نیستی،جناب آقازاده
 • IR ۲۱:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۱
  4 31
  واقعا که در کنار مردم هستی!!!؟
 • IR ۲۳:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۱
  16 22
  رهبرم تاج سرم
 • مجید IR ۲۳:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۱
  42 3
  درودبرشما فقط جنگ پاسخگوی این وحشی ها هست
 • روهام IR ۰۲:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۲
  62 6
  بنازم به غیرت و حس وطن پرستی ظالم تا ابد نمیتواند به ظلم و جنایت ادامه دهید دیر یا زود مردم افغانستان در کنار احمد شاه مسعود پیروز خواهند شد✌
 • IR ۰۷:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۲
  3 48
  احمدمسعود ته پیازه یاسرپیاز