افزایش سطح جنگل در قزوین باعث کاهش آلاینده‌ها می‌شود

سرپرست معاونت محیط طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت: افزایش سطح جنگل در استان قزوین باعث تلطیف هوا و کاهش آلاینده‌ها می شود و به بهبود وضعیت زیست‌محیطی کمک می‌کند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ عبدالحسین مظفری، سرپرست معاونت محیط طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین در بازدید از پروژه وفور جنگل در الموت غربی گفت: جنگل‌کاری یکی از مواردی است که در حفظ محیط زیست از اهمیت بالایی برخوردار است و از این رو توجه به آن ضرورت دارد.

او افزود: جنگل نقش مهمی در احیای منابع آبی از جمله چشمه‌ها، تلطیف هوا، امکان افزایش تغذیه آب‌های زیرزمینی از بارش‌ها، تثبیت‌کردن حفظ تنوع زیستی دارد.

قضایی، یکی از مدیران پروژه وفور جنگل در این بازدید بیان کرد: پروژه وفور جنگل در چهل هکتار تعریف شده و جهت جلوگیری از فرسایش خاک در آن نهال‌هایی از میان گونه‌های بومی و سازگار با اقلیم منطقه مانند زالزالک، بادام کوهی، بنه، انار، نارون و زرشک کاشته شده است.

او ادامه داد: این طرح در الموت غربی با همکاری جوانان فعال در بخش خصوصی و همچنین هم استانی‌ها در حال اجرا است و هر فرد می‌تواند با کاشت یا اهدای نهال در این طرح مشارکت داشته باشد.

در ادامه رئیس دپارتمان کشاورزی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان قزوین گفت: این امکان در کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی وجود دارد که در قالب طرحی با استفاده از ظرفیت واحدهای صنعتی دارای تصفیه‌خانه در تامین آب مورد نیاز پروژه‌های جنگل کاری استفاده کرد.

او گفت: طرح‌های جنگل‌کاری در کنار پروژه‌های دیگر کشاورزی و محیط زیستی توسط اتاق مورد حمایت قرار می‌گیرد و برای به کارگیری ظرفیت بخش خصوصی و دستگاه‌های دولتی در این راستا آمادگی لازم وجود دارد.

در این بازدید بخشنده رئیس اتاق بازرگانی، مظفری معاون محیط طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین و سایر مسئولان حضور داشته و اقدام به غرس نهال کردند.

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1633965

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =