۰ نفر
۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۳۸
رئیس دفتر بنت استعفا کرد

ایرنا نوشت: رسانه های صهیونیستی از استعفای « تال گان زوی » رئیس دفتر نخست وزیر این رژیم که یکی از مشاوران وی نیز محسوب می شد، خبر دادند.

پایگاه خبری ارم نیوز امارات به نقل از رسانه‌های رژیم صهیونیستی گزارش داد که «تان‌گان زوی» امروز (دوشنبه) کناره گیری خود را از این سمت، اعلام کرد. این استعفا یک سال پس از روی کار آمدن وی انجام شد.

به نوشته رسانه‌های رژیم اسرائیل وی در سال‌های گذشته همزمان با همراهی «بنت» چندین سمت را بر عهده داشت.

بر اساس گزارش روزنامه اسرائیلی «جروزالم پست» استعفای «گان زوی» حدود یک هفته پس از استعفای «شمریت مئیر» مشاور دیپلماسی بنت انجام شده است.

«زوی» نقش کلیدی در تلاش برای پیشبرد برنامه جناح راست در کابینه رژیم اسرائیل ایفا کرد، زیرا او در حفظ ائتلاف «یمینا» به رهبری «نفتالی بنت» نقش کلیدی داشت.

او به‌ عنوان رئیس دفتر «بنت» در وزارت اقتصاد، رئیس نمایندگی «بنت» در وزارت آموزش و پرورش و به عنوان مشاور وی در کارزارهای انتخاباتی و پس از آن مذاکرات ائتلافی کار کرده است.

به نوشته روزنامه «جروزالم پست» رئیس دفتر یکی از افراد وفادار به بنت بود و از سال ۲۰۱۲ با او همکاری کرده است.

بر اساس گزارش این روزنامه، زمانی که بنت وزیر آموزش و پرورش رژیم صهیونیستی شد، «گان زوی» در کنار او بود و «نفتالی بنت» به او اختیار تقریباً کامل برای اجرای سیاست‌هایش داد.

جروزالم پست اشاره کرد که زوی روند گسست حزب «خانه یهودی» را رهبری کرد و در سال ۲۰۱۹ حزب راست جدید را پایه‌گذاری نمود و به عنوان مشاور ارشد «بنت» و یکی از نزدیکانش در طول چهار دور انتخابات به کار خود ادامه داد و نقش مهمی در تشکیل کابینه جدید اسرائیل داشت.

پیش از استعفای وی در ۱۳ ماه جاری میلادی رسانه‌های صهیونیستی از استعفای «شمریت مئیر» مشاور سیاسی نفتالی بنت که کمتر از یک سال به این عنوان منصوب شده بود، خبر دادند.

استعفای این دو پس از آن انجام می شود که «عیدت سیلمن» عضو کنست نیز از ادامه همکاری با ائتلاف حاکم رژیم صهیونیستی، انصراف داد و کابینه "نفتالی بنت" نخست وزیر این رژیم در آستانه سقوط قرار گرفت و ائتلاف حاکم اکثریت خود را از دست داد و به نظر می رسد که کابینه رژیم صهیونیستی شانس زیادی برای ادامه کار نخواهد داشت.

311311

کد خبر 1634091

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =