انعقاد تفاهم نامه شهرداری خرم آباد و نظام مهندسی استان

علیرضا آریان مهر به نمایندگی از سازمان نظام مهندسی ساختمان استان لرستان وسعید فتوحی به نمایندگی از شهرداری خرم آباد توافق نامه همکاری خدمات الکترونیک امضا کردند.

به گزارش خبرآنلاین لرستان ، با حضور رئیس و اعضای هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان لرستان، کشاورز نماینده معاونت عمرانی استانداری لرستان، بیرانوند رئیس شورای شهر، فتوحی شهردار خرم آباد، مهندس قوامی نماینده اداره کل راه وشهرسازی لرستان و کرمی رئیس سازمان فاوا شهرداری، جلسه امضای توافق نامه همکاری خدمات الکترونیک بین سازمان نظام مهندسی ساختمان استان لرستان و شهرداری خرم آباد برگزارشد.

آریان مهر رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان در این جلسه، ضمن اعلام آمادگی و علاقه‌مندی درزمینه تعامل در تمامی حوزه‌ها با شهرداری خرم آباد اظهار داشت: هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تصمیم و عزم جدی در راستای ایجاد بهینه الکترونیک و اصلاح فرایندهای مربوطه را دارد.

وی ادامه داد: به منظور تسهیل، صرفه جویی در هزینه‌ها، جلوگیری از صدور و جعل اسناد مربوطه، کاهش مراجعه حضوری و تکریم ارباب رجوع برای تبادل نقشه‌ها، ارسال گزارش ناظران، سامانه هوشمند ارتباط و ارسال مدارک فنی به شهرداری‌ها و سازمان نظام مهندسی ساختمان استان برای اولین باردر استان راه‌اندازی می شود.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان لرستان با اشاره به مزایای ایجاد این سامانه تصریح کرد: از این پس تمامی فرآیند نقشه و نظارت، کنترل نقشه و ارسال الکترونیکی به شهرداری‌ها، گزارش الکترونیکی نظارت و گزارش ایمنی از طریق این سامانه و به صورت الکترونیکی انجام می شود.

وی با تاکید براینکه الکترونیکی شدن خدمات سازمان نظام مهندسی گامی مهم در راستای رعایت عدالت و تسهیل در خدمت‌رسانی به جامعه هدف است، گفت: نظام مهندسی ساختمان استان لرستان آمادگی کامل دارد در راستای ارائه خدمات مناسب شهری به شهروندان، ارتقا و ایمن سازی ساخت و سازها، گام های موثری بردارد.

آریان مهر بیان کرد : با تعامل سازمان نظام مهندسی و شهرداری می توان شاهد رویدادهای موثر و مطلوبی در سطح استان باشیم .

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان لرستان تصریح کرد: در راستای خدمات الکترونیکی و یکپارچگی خدمات با پیگیری مستمر درصدد ارتباط مستقیم سیستم سازمان به سیستم شهرداری ها هستیم که بتوانیم از صفر تا صد خدمات مهندسی به صورت الکترونیکی شود، ضمن اینکه امیدواریم با همکاری شهرداری های استان اقدامات لازم در اسرع وقت انجام شود.

وی در پایان خواستارافزایش تعامل و همکاری میان شهرداری و سازمان نظام مهندسی استان شد.

در ادامه سعید فتوحی شهردار خرم آباد در این جلسه اظهارداشت: یکی از اولین برنامه هایی که شهرداری با شروع کار شورای شهر خدمت اعضای شورا ارائه کرد، بحث الکترونیکی کردن خدمات شهرداری بود که امیدواریم این اقدام از شعار به عمل تبدیل شود.

وی ادامه داد: تعامل سازنده و هم‌افزایی بیشتر بین سازمان نظام مهندسی ساختمان و شهرداری سبب پیشبرد امور مدیریت شهری و تقویت ارائه خدمات به شهروندان می شود.

فتوحی خاطر نشان کرد: با پیشرفت تکنولوژی و الکترونیکی شدن بسیاری از خدمات هرچه شرایط را برای ارائه خدمات تسهیل کنیم، قطعا رضایت بیشتر مردم و همچنین جامعه مهندسی را در پی خواهد داشت.

شهردار خرم آباد بیان داشت: از این اقدام خوب سازمان نظام مهندسی استقبال میکنیم و به طور جد پای کار هستیم .

درپایان این جلسه توافق نامه همکاری خدمات الکترونیک بین علیرضا آریان مهر به نمایندگی از سازمان نظام مهندسی ساختمان استان لرستان و سعید فتوحی به نمایندگی از شهرداری خرم آباد به امضا رسید.

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1634210

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =