۴۱ نفر
۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۰
خبر تازه عربستان از مذاکرات با ایران

ایرنا نوشت: وزیر امور خارجه عربستان روز سه‌شنبه با ایراد سخنانی در نشست مجمع جهانی اقتصاد اعلام کرد که پیشرفت‌هایی در مذاکرات با ایران حاصل شده است.

فیصل بن فرحان آل سعود با این حال مدعی شد که پیشرفت‌های حاصل شده از نگاه او کافی نیست.

مذاکرات ایران و عربستان از چند ماه پیش در عراق آغاز شد و بر اساس اظهارات قبلی مقامات دو کشور، دو طرف تاکنون ۵ دور مذاکره انجام داده‌اند.

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران درباره آخرین دور مذاکرات با عربستان به خبرنگاران گفت: دور پنجم گفت‌وگوهای ایران و عربستان سعودی در بغداد با تلاش‌هایی که دولت عراق انجام داده بود و تمهیدات و مساعدت‌های دولت عمان در روز پنجشنبه هفته گذشته برگزار شد و گفت‌وگوها رو به جلو و مثبت بود.

سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت خارجه در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا در مورد اینکه آیا خبر جدیدی در خصوص مذاکرات ایران و عربستان سعودی مطرح شده است، تاکید کرد: تحول جدیدی از زمان آخرین دور مذاکرات تاکنون رخ نداده است.

خطیب زاده بدون اظهارنظر در خصوص ادعای مطرح شده در مورد دیدار احتمالی وزیران امور خارجه ایران و عربستان در بغداد گفت: همانند همه مذاکراتی از این دست، موضوعات چندی از جمله در خصوص شیوه ادامه گفت وگوها و سطح پیگیری آن‌ها در آن نشست مطرح شده که در دستور کار دو طرف برای آینده قرار دارد.

311311

کد خبر 1634506

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 7
 • نظرات در صف انتشار: 35
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • ن ح ک IR ۲۲:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۳
  27 24
  سعودی کم کینه از جامعه تشیع ندارد .از زمان پیدایش این خاندان قتل عام ها وجنگها تخریب وتجاوز علیه شیعیان بیدفاع جهان صورت گرفته حتی قتل عام حجاج ایرانی در حرم اللهی ومینی بدوم جرم کناه فقط بجرم شیعه بودن .اکنون هم وقت تلف کردن است .هرگز توافقی صورت نخواهد گرفت..
 • IR ۲۲:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۳
  23 7
  وقتی برقراری سرعت رابطه بین دو کشور مسلمان ایران و حجاز ،لاک پشتی باشه، شیطان احقر از خلا ایجاد شده سو استفاده کرده و رابطه بین غاصب فلسطین و عربستان رو جلوتر میاندازه و اون وقت همون سرعت لاک پشتی از سرعت حلزون هم کند تر خواهد شد. و استکبار موفق شده جای ایران مسلمان و رژیم اشعالگر قدس رو عوض کنه و ایران مسلمان رو دشمن اعراب مسلمان جازده.
 • رضا IR ۲۳:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۳
  18 6
  یعنی آمریکا هم بین ایران وعربستان تفرقه می اندازد وهم از مذاکرات آنها استقبال می‌کند
 • IR ۲۳:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۳
  25 1
  هیچ مطلبی پیرامون رئوس مذاکرات ارائه نشد. خبر رو نمی ذاشتید بهتر بود.
 • علی IR ۰۰:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۴
  22 9
  عربستان.بایدباایران.کناربیادتاشایدازبحران.یمن.خلاص.شودالبته.اگررژیم.اشغالگرقدس.بگذاردچون.اغراب.مستقل.نیستند
 • ج IR ۰۳:۰۴ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۴
  24 8
  اگر به منافع ملی و جهانی ایران و کشورهای اسلامی فکر بکنیم ارتباط ودوستی نه‌تنها با عربستان بلکه با تمام کشورهای مسلمان واجب است
 • عوام IR ۰۳:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۴
  31 7
  توافق با عربستان از توافق با غربم مهمتره چون عربستانو امارات اگر در اقتصاد ما سرمایه گذاری کنن خیلی تاثیرش بیشتره