میزان افزایش شهریه مدارس چه زمانی مشخص می‌شود؟

ایرنا نوشت: رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و مشارکت‌های مردمی گفت: اوایل نیمه دوم خردادماه میزان افزایش شهریه مدارس غیردولتی مشخص می‌شود.

احمد محمودزاده درباره شهریه مدارس و مراکز غیردولتی اظهار کرد: الگوی تعیین شهریه مدارس به آموزش‌وپرورش استان‌ها ابلاغ شده است و همچنین دراین‌خصوص در فضای مجازی و به‌صورت حضوری نیز جلساتی برگزار شده است.

وی با بیان اینکه امسال تغییراتی در رویکرد تعیین شهریه ایجاد شده است، افزود: امسال ۳۵ درصد الگوی شهریه به اجرایی کردن اهداف سند تحول بنیادین، رویکردهای تربیتی و فرهنگی مدارس، آموزشی سایر حوزه‌ها و سهم مدارس در جشنواره‌ها و مسابقات فرهنگی، هنری، ورزشی و قرآنی است که این موضوعات را می‌توان مطالبه جدی سازمان دانست.

معاون وزیر آموزش‌وپرورش خاطرنشان کرد: آماده‌سازی و بسترسازی از پایه برای موضوعات عنوان شده در حال انجام است که اوایل نیمه دوم خردادماه این الگوی شهریه مشخص می‌شود.

محمودزاده یادآور شد: امسال الگوی شهریه به‌صورت درصدی اعلام نمی‌شود، هر مدرسه متناسب با الگوی شهریه و فعالیت‌های آموزشی و پرورشی شهریه‌ای متفاوت دارد.

وی عنوان کرد: همچنین برای سال‌های آینده هم برنامه‌های خوبی مدنظر است که بحث شهریه سمت‌وسو جهت‌گیری مناسبی پیدا کند.

*کیفیت‌بخشی در الگوی شهریه مدارس گنجانده شد

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و مشارکت‌های مردمی همچنین درباره افزایش شهریه مراکز غیردولتی گفت: الگوی شهریه مراکز غیردولتی به استان‌ها تفویض اختیار شده است، البته این الگو امسال نسبت به سال گذشته تغییراتی هم داشته است.

محمودزاده ادامه داد: موارد جدیدی مبنی بر کیفیت‌بخشی در الگو گنجانده شده که بر این اساس قرار نیست فقط با توجه به فضا، معلم، تجهیزات و امکانات بسنده کرد.

وی عنوان کرد: به دنبال این هستیم که آموزش در مراکز آموزشی مانند کلاس‌های کنکور و زبان با آیتم کیفیت‌بخشی دنبال شود. البته زمان افزایش شهریه مراکز غیردولتی بر اساس سال شمسی تعیین می‌شود.

مدارس و مراکز غیردولتی هرسال میزان درصدی مشخصی افزایش شهریه داشتند، این میزان درصد برای همه انواع مدارس و مراکز باتوجه‌به کیفیت و نوع فعالیت افزایش می‌یافت اما امسال سازمان مدارس و مراکز غیردولتی قرار است که افزایش شهریه را به‌صورت درصدی اعلام نکند و برای هر مرکز به طور جداگانه بر اساس استاندارهای موجود، شهریه متفاوتی را در نظر گیرد.

بیشتر بخوانید:

افزایش شهریه مدارس غیردولتی پس از حضوری شدن کلاس‌ها

۴٧۴٧

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1634631

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =