رییس جدید دانشگاه آیت اله بروجردی معرفی شد

مراسم معارفه رییس جدید دانشگاه آیت اله بروجردی با حضور مشاور وزیر علوم برگزار شد .

به گزارش خبرآنلاین لرستان ، آیین معارفه دکتر احسان یاوری به‌عنوان سرپرست دانشگاه آیت‌الله العظمی بروجردی (ره) و تکریم رئیس پیشین این دانشگاه، دکتر حسن مروتی، با حضور دکتر علی شمسی‌پور، مشاور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و سرپرست حوزه وزارتی وزارت علوم، مقامات و مدیران شهرستان بروجرد، دکتر علی نظری، سرپرست دانشگاه لرستان و رئیس سازمان بسیج اساتید استان لرستان و حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر حبیب حاتمی‌کن‌کبود، مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان لرستان، برگزار شد.

مشاور وزیر علوم و سرپرست حوزه وزارتی وزارت علوم گفت در این مراسم گفت : نیاز امروز دانشگاه‌ها، مدیریت جهادی است و نیاز به مدیران با انگیزه و تلاشگری داریم که هم خود تلاشگر باشند و هم با مدیریت مناسب، دیگران را بسیج کنند.

دکتر علی شمسی‌پور در آیین معارفه سرپرست دانشگاه آیت‌العظمی بروجردی (ره) و تکریم رئیس پیشین این دانشگاه، توضیح داد: امروز نحوه مدیریت شهید حاج قاسم سلیمانی، نیاز جامعه است؛ به مدیرانی نیاز داریم که شبانه‌روزی تلاش کنند الگو باشند و بتوانند دیگران را با خود همراه کنند.

وی تأکید کرد: دانشگاه باید محور حل مشکلات و معضلات جامعه باشد؛ زیرا این مهم مورد تأکید مقام معظم رهبری، امام خامنه‌ای (مدظله العالی) است».

مشاور وزیر علوم گفت: در مدیریت وزارت علوم اهداف روشنی تعریف شده و تلاش می شود که با برنامه‌ریزی مناسب این اهداف محقق شود.

دکتر شمسی‌پور گفت: دانشگاه باید انسان‌ساز باشد و امام خمینی (ره) در این‌باره، تأکید کرده‌اند؛ انسان‌سازی به این مفهوم که دانشگاه انقلاب اسلامی باید انسان‌هایی با طراز انقلاب، تربیت کند.

وی تأکید کرد: دانشگاه‌ها باید برای تولید علم، تلاش کنند و جایگاه بالای ایران در تولید علم در جهان را ارتقا بدهند و با افزایش تولیدات علمی به مرجعیت علمی ایران در جهان کمک کنند.

سرپرست حوزه وزارتی با تأکید بر هدفمند بودن آموزش و پژوهش و نیاز محور بودن پایان‌نامه‌ها گفت: نوآوری فرهنگی، شاگردپروری و تولید ثروت و قدرت برای کشور از دیگر اهداف دانشگاه در عصر حاضر است.

وی با اشاره به تأکید وزیر علوم بر فعالیت فرهنگی دانشگاه‌ها و اختصاص سه درصد بودجه دانشگاه‌ها به مقوله فرهنگ گفت: «باید برای ترویج بیشتر فرهنگ اسلامی و انقلابی همت کنیم.

در این آیین، از دکتر حسن مروتی، رئیس پیشین دانشگاه آیت‌الله العظمی بروجردی (ره)، تقدیر و دکتر احسان یاوری، به‌صورت رسمی، به‌عنوان سرپرست این دانشگاه، معارفه شد

کد خبر 1634658

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =