باقری: به دنبال تعاملات پیوسته سیاسی و پیوندهای پایدار اقتصادی با کشورهای همسایه هستیم

علی باقری معاون سیاسی وزارت امور خارجه روز گذشته در دیدار فرقت صدیق‌اف معاون وزیر امور خارجه جمهوری ازبکستان، با اشاره به وجود اراده های جدی دو طرف برای توسعۀ روابط فیمابین در همۀ زمینه‌ها اظهار داشت: برای اجرایی شدن تمایل دو کشور در این باره باید روندهای اداری در این راستا را سرعت بیشتری بخشید.

به گزارش خبرآنلاین، معاون سیاسی وزارت امور خارجه افزود: "سیاست همسایگی ایران" در پی تبدیل "سرمایه‌های فرهنگی و تمدنی مشترک" به "تعاملات پیوسته سیاسی" و "پیوندهای پایدار اقتصادی" است.

باقری گفت: برای تقویت صلح و ثبات منطقه‌ای و تأمین منافع دو کشور در زمینه مقابله با تروریسم، مبارزه با قاچاق مواد مخدر و موضوعات مشترک امنیتی در منطقه باید همکاری‌های فشرده و منسجم و بیشتری داشته باشیم.

باقری با توجه به تحولات و شرایط جاری در افغانستان تاکید کرد در هر شرایطی کشورها نباید از وضعیت مردم افغانستان غافل شوند.

وی ثبات کشورهای همسایه افغانستان را جدای از استقرار صلح و آرامش در افغانستان ندانست و همکاری‌های بلندمدت را باعث تحکیم و پایداری پیوندهای منطقه‌ای برشمرد.

معاون وزیر امور خارجه جمهوری ازبکستان نیز در این دیدار ضمن تأکید بر علاقه‌مندی کشورش به توسعه روابط با ایران به ویژه در بخش‌های حمل و نقل، تجارت و بهره‌گیری از بندر چابهار برای تسهیل و افزایش صادرات و واردات متقابل اظهار داشت: مسیرهای سنتی و پیشین پاسخگوی نیازهای حوزه امنیت غذایی نبوده و یافتن مسیرهای جایگزین الزامی می‌نماید.

311311

کد خبر 1634724

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =