۱۰ تیم پنج نفره وظیفه جست و جوی باقی ماندگان زیر آوار متروپل را بر عهده دارند

کولیوند، از ادامه جست و جوی باقی ماندگان زیر آور متروپل توسط ۱۰ تیم پنج نفره امداد و نجات خبر داد و گفت: امکانات و تجهیزات مدرن در محل حادثه وجود دارد و سعی داریم کار را در زمان کمتری به پایان برسانیم.

پیرحسین کولیوند، ظهر امروز (چهارشنبه ۴ خرداد ماه) در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خبرانلاین در آبادان، با بیان اینکه تمام امکانات و قوای جمعیت هلال احمر برای امدادرسانی و جست و جو و نجات جان شهروندان زیر آوار مانده ساختمان متروپل در آبادان حضور دارند، افزود: با توجه به وسعت حادثه و هجم بسیار زیاد آوار عملیات بسیار پیچیده و سختی پیش روی گروه های امدادی است.

رئیس جمعیت هلال احمر کشور، احتمال ریزش سازه ساختمان متروپل را تهدید جدی برای امدادرسانان خواند و افزود: متاسفانه این مهم امدادگران را با خطر مواجه می کند و به این دلیل باید کار را با حساسیت خاص پیش برد، هر لحظه این ساختمان ممکن است وارد شوک شود و به این دلیل سرعت کار پایین آمده است.

وی از ادامه روند عملیات امداد و نجات و آواربرداری به صورت شبانه روزی توسط گروه های امدادرسان و اجرایی خبر داد و تصریح کرد: امید می رود این عملیات در زمان کمتری به پایان برسد. کمیته های مختلفی تشکیل شده و بین گروه ها تقسیم کاری صورت گرفته است.

کولیوند با بیان اینکه کارگروه تیم های روحی روانی جمعیت هلال احمر از لحظه حضور در محل کار مشاوره را به خانواده متوفیان این حادثه شروع کردند، گفت: هر خانواده ای در این حادثه مفقودی دارد به مرکز بهداشت آبادان اعلام کند تا درون زیرآوار مانده ها شناسایی شوند.

وی خاطر نشان کرد: اکنون در حال تلاش برای اجرای یکی از توانمندترین عملیات ها هستیم، اما گسترش آوار و شدت حادثه کار را کمی کند کرده است.

رئیس جمعیت هلال احمر کشور از وجود امکانات و تجهیزات مدرن در محل حادثه خبر داد و گفت: سعی داریم کار را در زمان کمتری به پایان برسانیم، به همین منظور ۱۰ تیم پنج نفره به صورت شیفتی جست و جوی زیرآوار مانده ها را در طول شبانه روز انجام می دهند.

وی ادامه داد: حدود ۲ هزار نفر از نیروهای جمعیت هلال و احمر عملیات امدادرسانی را انجام می دهند، این تعداد برای عدم خستگی در شیفت های مختلف عملیات را دنبال می کنند.

48

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1634847

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =