نماینده ولی فقیه در سپاه : روحانیت بیش از ۱۰ برابر تمام اقشار دیگر در دفاع مقدس، شهید داد

حوزه نوشت : حجت‌الاسلام والمسلمین حاجی‌صادقی گفت : ما تا قبل از انقلاب اسلامی، ۵۷ شهید روحانی داشتیم؛ در جریان اتفاقات سال ۱۳۵۶ و ۱۳۵۷، چهل روحانی شهید داده ایم و در دوران دفاع مقدس، بیش از سه هزار روحانی و در بعد از دفاع مقدس نیز بیش از ۱۵۰ شهید روحانی داشته ایم.

حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالله حاجی‌صادقی، نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در کنگره ۴۰۰۰ شهید روحانی کشور که در مصلای قدس در حال برگزاری است، ضمن عرض خیرمقدم به شرکت کنندگان در این کنگره، اظهار داشت: صاحب این جلسه شکوهمند شهدا هستند؛ خداوند متعال فرمود: شهدا زنده اند، حاضرند و ناظرند؛ پس شایسته است که خیرمقدم از سوی آنان باشد.

وی ابراز داشت: ای شهدای عزیز؛ ای صاحبان این جلسه؛ ای شهدای روحانیت؛ ما به جلسه شما آمده ایم تا از شما کسب حیات کنیم، چون معتقدیم شهید فقط زنده و حی نیست؛ بلکه احیاگر است؛ احیاگر جان های مرده است و به افراد حیات می بخشد.

نماینده ولی فقیه در سپاه خاطرنشان ساخت: شهدا کار خدایی را از طرف خدا انجام می دهند؛ ما آمده ایم از شما کسب حیات کنیم؛ همچنین آمده ایم بشارت و پیام شما را که راوی و ناقل آن خداست، بشنویم؛ آمده ایم با قوت و امید و نشاط، راه شما را ادامه دهیم.

حجت الاسلام والمسلمین حاجی صادقی تصریح کرد: ما با پیام شما، تمام نگرانی ها، خوف ها و حزن ها را کنار می ریزیم و پشت سر رهبر معظم انقلاب راه شما را ادامه خواهیم داد.

میثاق با شهدا

وی بیان داشت: ای میزبانان عزیز، آمده ایم با شما میثاق و پیمان مجدد ببندیم؛ ما آمده ایم با شما پیمان ببندیم که صراط مستقیم و راه شما که همان راه جهاد همه جانبه است؛ تشخیص مصداق جهاد در هر زمان است و این راه را با قدرت ادامه می دهیم و آمده ایم با کمک شما با امام، ولی و رهبر بی نظیر و شاگرد برجسته امام راحل، تجدید میثاق کنیم؛ آمده ایم بگوییم: ای رهبر حکیم و شجاع، حوزه های علمیه، روحانیت همچون گذشته تنها دعوت کننده به دین خدا نیست و تنها رسالت خود را ابلاغ دعوت الهی نمی داند؛ بلکه همیشه چنین بوده و امروز بیش از گذشته در جهاد، ولایت مداری، سنگرنشینی و دفاع از اسلام ناب و در تشخیص مصداق عمل جهادی در هر زمان آمده است و پیشتاز است.

میثاق با رهبر انقلاب

نماینده ولی فقیه در سپاه اظهار داشت: مولای ما، رهبر عزیز ما، روحانیت و حوزه های علمیه مانند این شهدای عزیز ندای ملکوتی شما را در جهاد اقتصادی، فرهنگی، سیاسی، علمی، خدمت رسانی و سازندگی و جهاد با جان و مال در میدان نظامی و امروز در جهاد تبیین و جهاد ترکیبی با گوش جان شنیده و پیمان می بندیم مانند یاران امام حسین (ع) و شهدای عزیز روحانیت در تمام این عرصه ها مانند شهدا پیشتاز باشیم و هرگز در برابر فتنه ها و تهمت ها منفعل نگشته و صحنه سازی ها ما را از میدان خارج نکند.

سخنران کنگره شهدای روحانی ابراز داشت: روحانیت، مظلومیت را با اوج عزت و اقتدار، تحمل می کند و تهمت ها و فضاسازی ها نمی تواند روحانیت را از سنگر انقلاب خارج کند.

روحانیت از جهاد در راه خدا خسته نمی شود

حجت الاسلام والمسلمین حاجی صادقی خاطرنشان ساخت: آمده ایم بگوییم که امروز روحانیت و حوزه های علمیه با بصیرت، صراحت، قاطعیت و آمادگی بیشتر در مقابل شما ایستاده اند و تا نابودی ظلم و ظالم و استکبار به جهاد و مبارزه همه جانبه ادامه می دهند؛ هرگز جهاد در راه خدا، روحانیت را خسته نمی کند و هرگز ناامید و مأیوس نمی گردند و هرگز جریان سلطه و استکبار نمی تواند روحانیت را منفعل کند.

وی تصریح کرد: روحانیت به بزرگوارانی اقتدا کرده که در سخت ترین شرایط فریاد هیهات منا الذله سر می دهند؛ امروز حوزه های علمیه و نهاد روحانیت زنده تر، انقلابی تر و قوی تر از همیشه به پای انقلاب ایستاده است و به لطف الهی در کنار امت بزرگ و بی نظیر تا پیروزی کامل و تحویل انقلاب به آخرین حجت بلاواسطه خدا به راه خود ادامه می دهد.

قریب به یک هزار شهید طلبه داریم که جزو ۴۰۰۰ شهید روحانی نیستند

نماینده ولی فقیه در سپاه بیان داشت: این کنگره، اولین کنگره ۴۰۰۰ شهید روحانی است که مرکز مدیریت حوزه های علمیه روحانی بودن آنان را تأیید کرده باشد و قریب به یک هزار شهید طلبه و روحانی دیگر داریم که به صورت بسیجی و پاسدار به شهادت رسیده اند و جزو آمار چهار هزار نفر شهید روحانی نیستند.

سخنران کنگره شهدای روحانی اظهار داشت: روحانیت بیش از ۱۰ برابر تمام اقشار دیگر در دفاع مقدس، شهید داده است و برخی از مسئولان، آمار بالاتری هم می دهند.

حجت الاسلام والمسلمین حاجی صادقی ابراز داشت: این کنگره قرار بود در سال ۱۳۹۸ برگزار شود؛ اما به دلیل شیوع کرونا در کشور، این کنگره به تعویق افتاد و خوشبختانه امروز توانسته ایم این کنگره را برگزار نماییم.نماینده ولی فقیه در سپاه : روحانیت بیش از ۱۰ برابر تمام اقشار دیگر در دفاع مقدس، شهید داد

بیشتر بخوانید :

بیش از سه هزار روحانی فقط در دفاع مقدس به شهادت رسیده اند

وی خاطرنشان ساخت: ما تا قبل از انقلاب اسلامی، ۵۷ شهید روحانی داشتیم؛ در جریان اتفاقات سال ۱۳۵۶ و ۱۳۵۷، چهل روحانی شهید داده ایم و در دوران دفاع مقدس، بیش از سه هزار روحانی و در بعد از دفاع مقدس نیز بیش از ۱۵۰ شهید روحانی داشته ایم.

بیشترین شهید روحانی متعلق به استان اصفهان است

سخنران کنگره شهدای روحانی تصریح کرد: فقط در عملیات کربلای چهار و پنج بیش از ۵۰۰ روحانی به شهادت رسیده اند و بیشترین شهید روحانی متعلق به استان اصفهان است.

نماینده ولی فقیه در سپاه بیان داشت: از تمام مسئولان و برگزار کنندگان این کنگره قدردانی می نمایم.

۲۱۲۲۰

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1634853

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =