نگاه ترانه علیدوستی به نقش خود در فیلم «برادران لیلا»/ عکس

ترانه علیدوستی در یک گفت‌وگو در کنار فرش قرمز جشنواره کن، نقش خود در فیلم «برادران لیلا» را استعاره‌ای از یک اتفاق بزرگ‌تر در ایران دانست که در آن زنان در خط نخست تغییرات جامعه هستند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، فیلم «برادران لیلا»، با کارگردانی سعید روستایی که در بخش مسابقه اصلی هفتادوپنجمین جشنواره فیلم کن حضور دارد، بعدازظهر امروز (چهارشنبه ۲۵ می- ۴ خرداد) در گرند لومیر (سالن اصلی جشنواره) روی پرده رفت.

پیش از نمایش فیلم، عوامل «برادران لیلا» روی فرش قرمز جشنواره، مقابل دوربین عکاسان قرار گرفتند و برخی از آن‌ها، گفت‌وگوهایی را انجام دادند.

ترانه علیدوستی، در یک گفت‌وگوی تصویری، درباره بازی در فیلم «برادران لیلا» و همکاری با سعید روستایی گفت: «من خیلی هیجان‌زده هستم. سعید [روستایی] بسیار جاه‌طلب و خوش‌فکر است. استعداد خوبی دارد و کارهایش الهام‌بخش است. من همیشه دوست داشتم با او کار کنم تا در سومین فیلمش، محقق شد. فکر می‌کنم «برادران لیلا»، بهترین فیلم او باشد.»

او درباره فیلم دوم این کارگردان گفت: «من «متری شیش و نیم» را دوبار دیدم و دوستش داشتم. بازی دوستانم، نوید محمدزاده و پیمان معادی در آن عالی بود.»

این بازیگر درباره ویژگی‌های فیلم‌های سعید روستایی توضیح داد: «فیلم‌های سعید به‌خاطر روحیه متفاوتی که دارد، با دیگر آثار سینمای ایران، متفاوت هستند. فیلم‌هایش، سکانس‌های دراماتیک و سخت زیادی دارند.»

ترانه علیدوستی درباره محوریت نقش زنِ این فیلم با بازی خودش گفت: «فکر می‌کنم نقش من در این فیلم، استعاره‌ای است از اتفاقی بزرگ که در سطح وسیعی از جامعه ایران در حال اتفاق افتادن است. جامعه زنان کشورم، در خط مقدم تغییرات جامعه هستند. آن‌ها برای حقوق‌شان مبارزه می‌کنند و راهنمای خانواده برای رسیدن به یک زندگی بهتر هستند.»

نگاه ترانه علیدوستی به نقش خود در فیلم «برادران لیلا»/ عکس

نگاه ترانه علیدوستی به نقش خود در فیلم «برادران لیلا»/ عکس

۵۷۵۷

کد خبر 1634948

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =