پنج حفار غیرمجاز در قزوین دستگیر شدند

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی از دستگیری پنج حفار غیرمجاز در دو عملیات جداگانه در شهر قزوین و یکی از روستاهای اطراف خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ علیرضا خزائلی، مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با اعلام این خبر گفت: مطابق با گزارش مردمی در خصوص فعالیت تعداد حفار غیرمجاز در یکی از مناطق روستایی قزوین با اقدام به‌موقع فرماندهی و پرسنل یگان حفاظت میراث‌فرهنگی استان تعداد دو حفار غیرمجاز دستگیر و به همراه ادوات حفاری برای سیر مراحل قانونی به فرماندهی انتظامی بخش تحویل داده شدند.

او افزود: همچنین بنابر گزارش مردمی دیگری از شهر قزوین مبنی بر فعالیت تعدادی حفار غیرمجاز در یکی از منازل مسکونی واقع در بافت تاریخی شهر، به‌همت فرمانده یگان حفاظت و میراث‌بانان این گروه سه‌نفره نیز در حین حفاری دستگیر و همراه با ادوات حفاری ضبط‌شده برای تشکیل پرونده تحویل مراجع قضایی شدند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی یادآور شد: هم‌استانی‌های عزیز می‌توانند برای اعلام گزارش کشف اشیای تاریخی، تخریب و یا انجام حفاری‌های غیرمجاز با شماره ۳۳۲۳۶۹۶۶ با فرماندهی یگان حفاظت میراث‌فرهنگی استان تماس بگیرند.

48

کد خبر 1635120

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =