فارس نوشت:

نشست مشترک هیئت رئیسه و رؤسای کمیسیون‌های تخصصی مجلس خبرگان رهبری و 5 عضو منتخب این مجلس در دفتر رئیس مجلس خبرگان در تهران برگزار شد.

به گفته حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری ، این نشست به عنوان اجلاس بین ‌الاجلاسیه‌های رسمی خبرگان برگزار شده و بررسی عملکرد کمیسیون‌های تخصصی و مسائل مربوطه برای فعال‌تر شدن این کمیسیون‌ها از دستورکارهای این نشست است.

همچنین در این نشست مسائل مربوط به مجلس خبرگان رهبری و وظایف آن، که در فاصله دو اجلاسیه گذشته در اسفندماه و اجلاسیه آینده در شهریورماه به وقوع می‌پیوندد، مورد بررسی قرار می‌گیرد و موضوعات مورد بررسی در اجلاس آینده طرح و بررسی خواهد شد.

حجت‌الاسلام رئیسی عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری در حاشیه این نشست در گفت‌وگو با خبرنگاران ابراز امیدواری کرد برگزاری این جلسات و حضور فعال اعضای مجلس خبرگان در این‌گونه نشست‌ها به فعال‌تر شدن کمیسیون‌ها و وظایف محوله به مجلس خبرگان رهبری بینجامد.

نشست مشترک هیئت رئیسه و رؤسای کمیسیون‌های تخصصی و 5 عضو منتخب مجلس خبرگان رهبری با سخنرانی آیت‌الله محمدرضا مهدوی‌کنی رئیس این مجلس آغاز شد و در ادامه آیت‌الله یزدی به‌عنوان نخستین سخنران در خصوص دستور جلسه به ارائه گزارش پرداخت.

تبصره 2 ماده 15 آئین‌نامه داخلی مجلس خبرگان رهبری تصریح دارد: "هیئت رئیسه خبرگان موظف است در فاصله دو اجلاسیه عادی خبرگان، حداقل دو ماه قبل از اجلاس رسمی خبرگان حداقل یک جلسه با حضور اعضای هیئت رئیسه و 5 نفر از خبرگان به تشخیص این هیئت و روسای کمیسیون‌های خبرگان و یک نفر از اعضای هر کمیسیون به انتخاب همان کمیسیون برای بررسی و تبادل نظر در خصوص مسائل مهم مربوط به خبرگان و ایجاد هماهنگی و تنظیم عملکرد کمیسیون‌ها تشکیل و گزارش جلسه را در اولین اجلاس رسمی خبرگان مطرح کند.

در صورتی که رئیس کمیسیون عضو هیئت رئیسه خبرگان باشد یا تمایل به شرکت در جلسه مزبور نداشته باشد، یکی از نواب رئیس کمیسیون مربوطه در جلسه مزبور شرکت خواهد کرد و شرایط تشکیل جلسه و مقررات اداره آن مانند شرایط و مقررات کمیسیون های خبرگان خواهد بود.

این تبصره در اجلاسیه رسمی دوره چهارم مجلس خبرگان رهبری که در بیست و سوم شهریور ماه سال گذشته در محل سابق مجلس شورای اسلامی در تهران برگزار شد، به تصویب خبرگان ملت رسیده است ".

/27219

 

کد خبر 163542

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =