رکوردشکنی نیروی هوایی ارتش در عملیات آزادسازی خرمشهر

فارس نوشت: فرمانده نیروی هوایی ارتش گفت: ملت ایران در آینده دستاوردهای جدیدی از نیروی هوایی ارتش خواهند دید که موجب دلگرمی آن‌ها خواهد شد.

امیر سرتیپ خلبان حمید واحدی فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران درباره نقش نیروی هوایی ارتش در آزادسازی خرمشهر اظهار داشت: در عملیات بیت‌المقدس که یک عملیات بسیار شجاعانه بود بیش از ۵ هزار و ۴۰۰ کیلومتر از خاک کشورمان از چنگال رژیم بعثی آزاد شد.

فرمانده نیروی هوایی ارتش با اشاره به نقش این نیرو در آزادسازی خرمشهر تصریح کرد: خلبانان نیروی هوایی ارتش در آزادسازی خرمشهر نقش ویژه‌ای داشتند و نیروی هوایی ارتش در این عملیات توانست بیش از ۱۳۰ سورتی پرواز برای بمباران مواضع دشمنان، بیش از ۹۰۰ سورتی پرواز کَپ و اسکرامبل و بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ سورتی پرواز ترابری و پشتیبانی انجام دادند.

وی ادامه داد: در این عملیات توانستیم با کمک پدافند هوایی ۵۵ فروند هواپیمای بعثی را سرنگون کنیم.

رکوردشکنی نیروهای هوایی ارتش در عملیات آزادسازی خرمشهر

بیشتر بخوانید:

امیر سرتیپ واحدی با اشاره به وحدت و همدلی نیروهای مسلح و ضرورت گسترش آن خاطرنشان کرد: همبستگی و وحدت نیروهای مسلح به فرمان مقام معظم رهبری و فرمانده کل قوا روزبه‌روز بین نیروهای مسلح گسترش پیدا می‌کند و خدا را شاکر هستیم که همدلی و همبستگی فعلی بین نیروهای مسلح وجود دارد به ویژه میان نیروی هوایی ارتش و نیروی هوافضای سپاه پاسداران. پیشرفت هوافضای سپاه موجب افتخار ماست و اطمینان دارم پیشرفت ما در نیروی هوایی ارتش باعث خوشحالی نیروی هوافضای سپاه پاسداران است.

فرمانده نیروی هوایی ارتش درباره اینکه چه زمانی قرار است از دستاوردهای جدید این نیرو رونمایی شود، بیان داشت: نیروی هوایی ارتش طبق فرمان رهبر انقلاب به استفاده از پهپادها توجه ویژه‌ای کرده است که گوشه‌ای از آن در رژه ۲۹ فروردین به نمایش درآمد. ملت ایران در آینده دستاوردهای جدیدی از نیروی هوایی ارتش خواهند دید که موجب دلگرمی آن‌ها خواهد شد.

۲۱۲۳۱

کد خبر 1635561

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =