کاهش مرگ و میر بیماران کرونایی به روایت آمار

معاونت بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: در هفته ۱۱۸ همه‌گیری کرونا در کشور، کاهش بیماران بستری در ۲۲ استان کشور گزارش شده و در ۲۷ استان کشور کاهش مرگ و میر بیماران کرونایی وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از معاونت بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، بررسی هفتگی وضعیت موجود کرونا در کشور در هفته آخر اردیبهشت ماه مصادف با هفته ۱۱۸ همه‌گیری، نشان می‌دهد که تعداد موارد مثبت شناسایی شده در هفته اخیر یک هزار و ۵۲۴ نفر، تعداد موارد بستری جدید در کشور ۳۶۳ نفر و تعداد موارد فوتی در این مدت ۴۹ نفر بوده است.

در استان تهران نیز در هفته اخیر، تعداد موارد سرپایی مثبت شناسایی شده ۷۷ نفر، تعداد موارد بستری جدید ۸۱ نفر و تعداد فوت ۱۳ نفر بوده است.

در هفته اخیر، کاهش بیماران بستری در ۲۲ استان کشور گزارش شده همچنین روند ایستای کووید ۱۹ را در چهار استان کشور شاهد هستیم.

اکنون هیچ شهری با وضعیت قرمز و نارنجی در کشور وجود ندارد و تعداد شهرهای زرد به ۲۵۳ شهر و شهرهای آبی به ۱۹۵ شهر رسیده است.

تا کنون ۶۴ میلیون و ۵۱۴ هزار و ۲۷۵ نفر دُز اول، ۵۷ میلیون و ۸۱۹ هزار و ۳۵ نفر دُز دوم و ۲۷ میلیون و ۴۸۷ هزار و ۲۱۲ نفر، دُز سوم واکسن کرونا را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۱۴۹ میلیون و ۸۲۰ هزار و ۵۲۲ دُز رسید.

در شبانه روز گذشته پنج هزار و ۱۸۵ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است.

بیشتر بخوانید:

نقشه ایران در پایان هفته اول خرداد۱۴۰۱/ همه شهرها آبی و زرد شدند

وزیر بهداشت: مقدمات صادرات چهارمیلیون دز واکسن فراهم شده است

۲۳۳۲۳۱

کد خبر 1635642

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =