رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح : اصلاح قانون به کارگیری سلاح توسط نیروهای مسلح نظامی و انتظامی، در دست اقدام است

فارس نوشت :حجت‌الاسلام پورخاقان گفت: هیچ وقت افتخار نمی‌کنم که بگویم چند نفر را اخراج کردیم‌ یا به زندان انداختیم، گفت: این امر نقیصه کار ماست چون ما کوتاهی کردیم که یک نیرو به انحراف کشیده شده بنابراین هر چه روی آموزش بیشتر کنیم.

حجت‌الاسلام احمدرضا پورخاقان شنبه ۷ خرداد در آیین تکریم و معارفه رئیس و دادستان سازمان قضایی نیروهای مسلح فارس بیان کرد: با تلاش مجموعه دادگستری استان فارس در پویش " به حرمت امام علی (ع) بگذریم" تعدادی از احکام قصاص تبدیل به سازش شده است.

او با بیان اینکه البته فراموش نشود که در امور اجتماعی تا جایی که باید کسی حق گذشت ندارد، افزود: در فتنه ۸۸ رهبر انقلاب فرمودند ظلمی که عناصر فتنه‌گر کردند این بود که می‌خواستند اعتماد مردم را از نظام و انتخابات سلب کنند و به آنها فرصت داده شد که از راه اشتباهی که دشمن بر آن اصرار داشت، برگردند اما نه تنها اعلام اشتباه نکردند بلکه بر بی‌راهه رفتند و سرنوشت بد را برای خودشان رقم زدند.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح کشور عنوان کرد: در مقابل دشمن باید محکم ایستاد و کسی نمی‌گوید که دشمن را ببخشید.

پورخاقان خاطرنشان کرد: در بعد اجتماعی جلوه‌های زیبایی از نهضت خدمت‌رسان در کرونا خلق شد و زمانی که در اروپا فروشگاه‌ها غارت می‌شد در ایران مردم به هم کمک کردند با این حال رفتار سودجویانه برخی در سختی‌ها قابل انکار نیست.

او با بیان اینکه نیروهای مسلح در هر جامعه‌ای مایه افتخار هستند، ادامه داد: در کشور ما هم با توجه به اسلامی بودن آن، نیروهای مسلح گل سر سبد جامعه هستند. در روایت است که نیروهای مسلحی که در سایه سار اذن الهی کار می‌کند هم پشتوانه جامعه و هم زینت حاکمان است.

پورخاقان گفت: نیروی مسلح کارآمد و تحت ولایت خدا در جمهوری اسلامی تحت امر ولی فقیه هستند و در جمهوری اسلامی هم احترام نیروهای مسلح پاسداشت می‌شود و هم مایه اقتدار هستند. قبل از انقلاب کوچکترین تعمیر در صنایع دفاعی باید توسط مستشاران خارجی انجام می‌شد و ما ذلیل و بنده بودیم و آنها سرور؛ قانون کاپیتولاسیون را تصویب کردند اما امروز در سایه رهبری داهیانه مقام معظم رهبری در اوج اقتدار نیروهای مسلح و صنایع دفاعی هستیم.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح اضافه کرد: امروز شایستگی نیروهای مسلح به اندازه‌ای است که مردم خواهان این هستند که صنعت خودروسازی به نیروهای مسلح واگذار شود.

او با بیان اینکه پیکره ارتش در زمان شاه از مردم بودند اما برای کوچکترین کار باید اجازه از ابرقدرت‌ها می‌گرفت، گفت: امروز رزمندگان اسلام تحرکات بی‌نظیری انجام می‌دهند؛ روزی که عین الاسد را هدف قرار دادند کسی باورش نمی‌شد که ۱۳ موشک از یک کشور دیگر با این پایگاه بخورد اما آن انتقام اصلی نبود انتقام اصلی در راه است و خون بهای شهید سلیمانی بیشتر از این است و دشمن انتقام بزرگ را خواهد دید.

به گفته پورخاقان، امروز اگر در آب‌های خلیج فارس کشتی با هر پرچمی مقررات را رعایت نکند، در مقابل چشم ناوگان امریکایی کشتی توسط نیروهای مسلح متوقف می‌شود و آمریکا هیچ کاری نمی تواند بکند.

او با اشاره به توقیف دو کشتی نفتکش یونانی به دلیل آلوده کردن خلیج فارس، گفت: ما نشان دادیم که طبق قانون بین‌المللی عمل می‌کنیم و از هیچ کس و هیچ کشوری ابایی نداریم.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح با بیان اینکه امروز اسرائیل ضرب شست نیروهای مقاومت را دیده است، افزود: در جنگ ۳۳ روزه، در جنگ سوریه و دیگر جبهه‌های مقاومت فهمیدند بد غلطی کردند که می‌خاستند جبهه مقاومت را نابود کنند و امروز خط مقاومت تا زیر گوش اسرائیل توسعه پیدا کرده است‌.

او با اشاره به شهادت و ترور شهید صیاد گفت: ترور که هنر نیست اینکه انسان بزدلی را اجیر کنند تا یک نفر بی‌دفاع را ترور کند هیچ امتیازی برای اسرائیل نیست اما به زودی در قلب اراضی اشغالی انتقام خواهیم گرفت.رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح : اصلاح قانون به کارگیری سلاح توسط نیروهای مسلح نظامی و انتظامی، در دست اقدام است

پورخاقان با تاکید دوباره بر مردمی بودن نیروهای مسلح گفت: این موضوع در سیل، کمک‌های مومنانه و دیگر صحنه‌ها دیده شده است و سازمان قضایی برای حفظ و حراست از این نیرو ایجاد شده است؛ این سازمان حافظ سلامت و به دنبال صیانت از نیروهای مسلح است.

او ضمن قدردانی از همکاری فرماندهی نیروهای مسلح، اظهار کرد: به فرموده رهبری سازمان قضایی نیروهای مسلح جایگاه خیلی حساس و مهمی است باید هر چه ممکن است روی آن کار کرد تا سازمان قضایی با اقتدار و حکمیانه کارش را پیش ببرد.

پورخاقان با بیان اینکه هیچ وقت افتخار نمی‌کنم که بگویم چند نفر را اخراج کردیم‌ یا به زندان انداختیم، گفت: این امر نقیصه کار ماست چون ما کوتاهی کردیم که یک نیرو به انحراف کشیده شده بنابراین هر چه روی آموزش بیشتر کنیم تلفات در نیروهای مسلح کمتر خواهد بود. به امید روزی که بگوییم هیچ پرونده‌ای در سازمان قضایی نیروهای مسلح نداریم هرچند الان هم کمترین آمار پرونده‌های قضایی را داریم.

این مقام ارشد قضایی اضافه کرد: هرچند باید با جرم برخورد شود و این در میان اگر جرمی در نیروهای مسلح رخ دهد باید برخورد شدیدتر باشد البته باید شان خدمت افراد را حفظ کرد.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح همچنین گفت: اصلاح قانون به کارگیری سلاح توسط نیروهای مسلح نظامی و انتظامی، در دست اقدام است.

قوام کریمی، رئیس جدید سازمان قضایی نیروهای مسلح استان فارس نیز در این مراسم گفت: اخلاص در کار ما را عزیز می‌کند و خداوند عاشق صفات خوب انسان‌ها است.

او با تاکید بر اینکه راست‌گویی و صداقت است که انسان را عزیز می‌کند، افزود: راست‌گویی سبب می‌شود که خداوند انسان را عزیز و جایگاهش را رفیع کند و در این کاری که به من سپرده شد تلاش کردم هم اقتدار نیروهای مسلح حفظ شود و هم امنیت مردم خدشه نبیند و این چیزی است که خداوند هم به آن اشاره کرده است.

کریمی عنوان کرد: هماهنگی خوبی با مجموعه‌های نیروهای مسلح و دادگستری ایجاد شده است و در زمینه فردی نیز تلاش کردم که از علم غافل نشوم و 60 مقاله علمی در سال‌های اخیر داشتم همچنین توجه به همکاران خودم نیز همواره مدنظرم بوده است.

علی محمدی، دادستان جدید نظامی فارس نیز در سخنانی گفت: امنیت ملی و نظم عمومی بستر آرامش و برقراری فعالیت‌های اجتماعی است و نیروهای مسلح به عنوان نیروی منضبط و منظم تشکیل شدند تا نظم داخلی و امنیت و پاسداری از مرزهای کشور را انجام دهند.

محمدی با تاکید بر اینکه برای تحقق این مهم نیروهای مسلح باید مقتدر و قانونمند باشند، خاطرنشان کرد: نیروی مسلح اگر از قانون خارج شود ناامنی و بی‌نظمی در جامعه ایجاد می‌گردد و در این مسئولیت با توجه به اسناد بالادستی اقدامات مهم‌ را به انجام خواهم رساند چراکه فرصت‌ها کوتاه است و باید این فرصت کوتاه خدمت را غنیمت شمرد.

220

کد خبر 1635771

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =