اسکلت فلزی ساختمان و سوله سریعترین و مقرون به صرفه ترین روش انجام پروژه های ساختمانی

اسکلت فلزی یا سازه فولادی یکی از متداول ترین و پرکاربردترین ابزار های ساخت و ساز سوله های صنعتی و ساختمان های بلند به شمار می رود.

امروزه ساخت اسکلت های فلزی و سایر سازه های ساختمانی فلزی، به دلیل سرعت و کیفیت ساخت بالا تر و همچنین مقرون به صرفه بودن، کاربردهای فراوانی در صنایع ساختمان سازی دارد. شرکت آکام فلز با ارائه خدمات در خصوص ساخت سازه های فلزی صنعتی ساختمان و همچنین طراحی و ساخت سوله ها آماده خدمت رسانی در تمام استان های کشور است. شرکت آکام فلز با دارا بودن کارخانه اختصاصی تولید سازه، می تواند شریکی مناسب برای شما در جهت کاهش هزینه های ساخت شما باشد.

ساخت اسکلت فلزی ساختمان

در ساخت سوله ها و ساختمان ها از اسکلت های فلزی استفاده می شود. اجرای سازه های فلزی، در شلوغ ترین و کم حجم ترین نقاط شهر نیز به راحتی امکان پذیر است. از مزایای استفاده از این سازه ها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

· بالا رفتن کیفیت ساختمان

· کمتر شدن پرت مصالح و در نتیجه کاهش هزینه ها

· مقاومت بیشتر ساختمان در برابر زلزله و آتش سوزی

سوله صنعتی چیست و چه کاربرد هایی دارد؟

شنیدن نام سوله همواره ما را به یاد سالن های نگهداری کالا یا سالن های ورزشی می اندازد. امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی این سواله ها کاربرد های فراوانی دارند. از سوله های مدرن امروزی برای تمامی کارخانه ها، سالن های تولید، سالن های سرپوشیده و ... استفاده می شود. اجزای کلی سوله ها شامل پوشش سقف، پوشش دیواره و کف سوله می شود. برای ساخت سوله های مدرن از ساندویچ پانل های پیشرفته استفاده می کنند. این ساندویچ پانل ها سازه های مقاوم و زیبایی هستند و مهمترین مزیت آن ها این است که در صورت خرابی قطعه ای از آن ها، فقط همان قطعه تخریب و تعویض می شود.

انواع سوله

ساخت سوله ها بنا به نیاز به شکل های مختلفی انجام می شود. اصلی ترین شیوه های ساخت سوله عبارتند از:

· سوله تک دهانه به صورت ۸

· سوله دو یا چند دهنه با ستون مشترک به صورت ۸۸ یا ۸۸۸ یا ۸۸۸۸

· سوله دو دهانه به صورت ۸۸

· سوله قوسی

· سوله چند ضلعی

مزایای سوله

· دارای استحکام متناسب با نیاز طراحی

· امکان طراحی و اجرای سازه با ابعاد بسیار بزرگ

· فوندانسیون سبک در مقایسه با سازه های دیگر

· ایمنی بالا در برابر عوامل طبیعی همچون زلزله

· دارای انعطاف پذیری زیاد

· توانایی اجرای سازه با اشکال متنوع

· امکان استفاده از مصالح متنوع در ساخت سوله

· هزینه ساخت سوله فلزی و اسکلت فلزی

در ساخت سوله و همچنین اسکلت فلزی مهمترین عامل موثر در هزینه میزان فولاد به کار رفته در پروژه است. بنا به اینکه متراژ و ارتفاع پروژه چه قدر باشد و چه میزان استحکام برای آن مورد نیاز باشد، صخامت ورق ها و همچنین تعداد تیرها و ستون ها تعیین می شود. با محاسبه میزان فولاد مورد نیاز برای انجام پروژه، هزینه نهایی نیز تعیین می شود.

جمع بندی

همه ما به دنبال راهی هستیم تا بتوانیم پروژه های ساخت و ساز خود را با حداقل هزینه و حداکثر کارایی راه اندازی کنیم. استفاده از اسکلت فلزی می تواند راهی مناسب در جهت انجام سریع و مقرون به صرفه سوله ها و سایر سازه های ساختمانی باشد.

شما عزیزان می توانید برای برآورد هزینه ها و مشاوره ی رایگان در ارتباط با ساخت سوله و اسکلت فلزی، با متخصصان ما در کارخانه ساخت اسکلت فلزی آکام فلز غرب تماس حاصل فرمایید.

شماره تماس:

۰۹۱۲۱۷۸۰۷۵۴

۰۹۱۲۴۶۲۹۴۴۱

کد خبر 1636048

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =