ضرب و جرح با داس سبب برکناری رییس بنیاد شهید کلاردشت شد/ عکس

صدا و سیما نوشت: براساس اعلام منابع محلی وقوع درگیری رئیس بنیاد شهید کلاردشت با دو شهروند منجر به ضرب و جرح با داس شد.

بنا به گفته شاهدان محلی در روستای پیمبور کلاردشت محمد طهماسبی که ریاست بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان کلاردشت را برعهده داردو از اهالی این روستا نیز محسوب می‌شود در روزهای تعطیل اقدام به مسافرکشی در جاده جنگلی محلی که مورد توجه گردشگران است می‌کند که با ورود یکی از بستگان برای مسافرکشی، این موضوع سبب درگیری و ضرب و جرح می‌شود.

جاذبه‌های توریستی این جاده جنگلی به دلیل احداث جاده در جریان گازرسانی به روستا چند برابر شده و فرصت مناسبی برای درآمد زایی فراهم شده است.

براساس مصاحبه از شاهدان محلی زن و شوهر (رضا دلفانی و زیور مهدیان) که از نظر معیشتی با چالش‌هایی نیز روبرو هستند در این مسیر اقدام به مسافرکشی می‌کنند که این مسئله با واکنش ضارب (آقای محمد طهماسبی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کلاردشت) روبرو می‌شود.

این درگیری منجر به ضربه با داس به سمت مضروب شده و مضروب راهی بیمارستان می‌شود.

طبق آخرین تحقیق‌های کمیته خبری واحد تفاسیر حال عمومی وی خوب است و مصدومان از بیمارستان مرخص شده اند.

تحقیقات خبرنگار شهرستان نیز نشان می‌دهد در این دعوا شخص ضارب و پسرش با داس سر و دست این زن و شوهر را مجروح و آنها را راهی بیمارستان کرده بودند که شخص ضارب با حضور نیروی انتظامی بازداشت و به کلانتری تحویل شد.

این درگیری بنا به اظهارات شخص ضارب در اثر اختلافات قدیمی بر سر ساخت مسجد این روستا بود که خانواده مضروب با تشکیل پرونده‌های مختلف و همچنین ورود به زمین شخصی وی در صدد بدنامی طهماسبی رییس بنیاد شهید کلاردشت هستند که باعث عصبانیت وی شده و این درگیری انجام پذیرفته است.

مضروبین این درگیری علت را فحاشی طهماسبی بر سر مسافر و ابتدا نزاع لفظی و سپس درگیری و حمله با سلاح سرد و مجروح نمودن اقا و سپس همسر وی عنوان نمودند.

در این روستا ۱۴ خانوار زندگی میکنند که به علت اختلافات محلی و فامیلی اقدام به ساخت دو مسجد بزرگ نمودند که درگیری‌های لفظی زیادی بر سر ساخت این بناها انجام گرفت، اما همچنان این اختلافات ادامه دارد.

علاوه بر این براساس نظر اهالی محلی به دلیل اداره محل در سطح دهیاری و شورای محل براساس انتخاب‌های قومی محله‌ای و اعمال فشار بر اهالی در خصوص اختصاص پیدا نکردن سهمیه آرد به برخی خانواده ها؛ قطع آب لوله کشی محله‌ای برای عده‌ای خاص همواره مورد اعتراض و نارضایتی محلی است.

همچنین در اثر این درگیری فامیلی کلیپ کوتاهی نیز در فضای مجازی از حمله با داس رئیس بنیاد شهید شهرستان در فضای مجازی محله در حال دست به دست شدن است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران برای بررسی این موضوع به محل حادثه رفت.

برکناری رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کلاردشت در پی درگیری با دو شهروند

بر اساس اعلام اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگان مازندران درگیری رئیس بنیاد شهید کلاردشت با دو نفر از اهالی روستای پیمبور که منجر به ضرب و جرح با داس و زخمی شدن آن‌ها شده بود به دلیل اختلافات شخصی رخ داد.

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران بعد از اطلاع از موضوع در محل حاضر و رئیس بنیاد شهید شهرستان کلاردشت را از سمت خود برکنار و نقی محمودی رئیس بنیاد شهید شهرستان چالوس را با حفظ سمت به عنوان سرپرست بنیاد شهید شهرستان کلاردشت معرفی کرد.

۲۳۳۲۳۳

کد خبر 1636130

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 11
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۱۷:۵۳ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۸
  16 2
  دعوا سر نان است
 • محمدرضا IR ۱۸:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۸
  0 5
  نقی محمودی :)))
 • IR ۱۹:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۸
  13 0
  آفرین به درایت مدیر کل6
 • احسان الله خان IR ۱۹:۳۱ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۸
  14 0
  چه خبره تو این ادارات بنیاد؟
 • IR ۱۹:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۸
  14 1
  گرانی چی داره به سرمردم می یاره
 • حبیبی IR ۱۹:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۸
  15 0
  بخاطر یکدست شدن تمام ارکان هاس دیگه از هر طرفی میرسه
 • IR ۲۲:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۸
  1 0
  خخخ
 • سید حسین گوهریان IR ۲۲:۲۲ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۸
  24 0
  بجای ساخت مسجد اخلاق خویش را بسازند
 • M.M IR ۲۲:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۸
  12 1
  چقدر مردم ایران خشن شدند...
 • گگه IQ ۰۰:۵۸ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۹
  5 22
  درکیری شخصی چه ارتباطی با شغل نفر داشته که او را برکنار کرده اند؟
 • مهدیه FR ۰۳:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۹
  18 0
  چشم ما روشن افرین به کجا داریم میریم چه عجب اقا رو برکنار کردن افرین یعنی باور کنیم برکنارشد