پورازغدی : بچه‌هایی در حسینیه جماران تربیت شدند که در منطقه برای خود قبر می‌کندند

جماران نوشت : عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: رسالت بزرگی که امروز بر عهده ماست این است که مواظب باشیم تا مفاهیم و مبانی انقلاب جابه جا نشوند،

حسن رحیم پورازغدی، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در مراسم بزرگداشت ارتحال امام خمینی بنیان گذار جمهوری اسلامی که با عنوان امام خمینی خورشید قرن و رونمایی از کتاب صوتی خط امام از سوی کمیته دانشگاهیان ستاد بزرگداشت ارتحال امام در محل حسینیه جماران برگزار شد، گفت: امام خمینی چند ماه پیش از رحلتشان در نامه‌ای خطاب به سید حمید روحانی بر ضرورت تبیین درست انقلاب تاکید کرد.

وی با بیان اینکه عقلانیت، معنویت و روح عدالتخواهی از حسینیه جماران به جهان اسلام و قلمرو حیات بشری پمپاژ شده، اظهار کرد: امام وقتی که می‌گفت خدا انگار از خدای دیگری حرف می‌زد در واقع خدای امام حی، سمیع، بصیر، علیم، قدیر، شاهد و رفیق بود.

رحیم پورازغدی با اشاره به اینکه امام هیچ گاه کلاس رسمی فقه و عرفان نگذاشت، ولی توانست هزاران عابد، عالم و مجاهد که خیلی هم سواد نداشتند را تربیت کند، افزود: ما شیوه کار انبیاء را در وجود فردی غیر از انبیاء یعنی امام خمینی دیدیم و دیدیم که چه طور قدرت‌های بزرگ جهان به نام خدا شکستنی هستند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه امام می‌گفت کسانی که از شاه می‌ترسند توحیدشان ضعیف است و کسانی که از آمریکا هراس دارند تذهیب نفس نکرده اند، افزود: شاگردان غیرحضوری امام صدها هزار مومن بودند که حرف‌های امام را باور داشتند به گونه‌ای که یک جوان روستایی که نه عرفان و نه سلوک خوانده بود یک موحد کامل به حساب می‌آمد و ما در جنگ و انقلاب دیدیم که این بچه‌ها چه طور به امام فکر می‌کردند و این همان تربیت توحیدی است.

وی با اشاره به اینکه حدود ۳۰ تا ۴۰ سال از اتفاقاتی که در حسینیه جماران روی داده می‌گذرد و نسل امروز نمی‌داند که اینجا چه خبر بوده اظهار کرد: در این حسینیه بچه‌هایی تربیت شدند که عاشق شهادت بودند و برای اینکه کمتر بخورند و بیشتر کار کنند و اینکه کمتر دیده شوند با هم مسابقه می‌گذاشتند.

 پورازغدی : بچه‌هایی در حسینیه جماران تربیت شدند که در منطقه برای خود قبر می‌کندند

بیشتر بخوانید:  • روایت سید حسن خمینی از دیدار اخیرش با رهبری


رحیم پورازغدی اظهار کرد: بچه‌هایی در حسینیه جماران تربیت شدند که در منطقه برای خود قبر می‌کندند و شب‌ها نماز شب می‌خواندند و در عملیات‌ها نیز خود را به خطرناک‌ترین محورها می‌رساندند و امام این گونه قدرت‌ها را شکست داد، اما امروز شاهدیم که برخی‌ها تلاش می‌کنند تا جای جلاد و شهید، ظالم و مظلوم و حق و باطل را عوض کنند و نهضت امام و فرزندان امام را که قربانیان تروریست بودند به عنوان خشونت طلب معرفی کنند. به هر روی فرزندان امام قهرمان زهد و ساده زیستی بودند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به اینکه امام در نامه خود به سید حمید روحانی مورخ کشورمان نوشت انقلاب کردن با همه عظمتش یک طرف و تدوین تاریخ انقلاب، اهداف و مبانی آن یک طرف پس باید مراقب باشید، اظهار کرد: اگر ما بزرگترین انقلاب را هم بکنیم، ولی به تبیین آن نپردازیم قطعا در زمان خودش حبس می‌شود پس تدوین تاریخ انقلاب جهاد تبیین را می‌طلبد با این اوصاف اگر حضرت زینب و حضرت سجاد علیهم السلام نیز نبودند معلوم نبود که در کربلا چه اتفاقی افتاده است.

وی افزود: رسالت بزرگی که امروز بر عهده ماست این است که مواظب باشیم تا مفاهیم و مبانی انقلاب جابه جا نشوند، اما متاسفانه شاهدیم که در رسانه‌های معاند با شیطنت این کار را می‌کنند. معتقدم اگر در زمان جنگ ابزاری مانند موبایل وجود داشت ما امروز می‌فهمیدیم که جوانان در جبهه چه صحنه‌هایی را خلق می‌کردند.

رحیم پورازغدی با اشاره به اینکه در زمان امام هم کسانی بودند که خودخواه بودند و بازار سیاه را به دست داشتند و کلاهبرداری می‌کردند، افزود: در کنار این افراد یک عده‌ای هم بودند که خود را به آتش می‌زدند تا خود را فدای دیگران کنند با این اوصاف امام به آقای حمید روحانی گفتند که آنچه را که واقعا در جریان انقلاب اتفاق افتاده ثبت کنید تا نسل‌های بعدی بفهمند که چه اتفاقی افتاده است.

220

کد خبر 1636506

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =