ایلنا نوشت:

سخنگوی جامعه روحانیت مبارز گفت:‌ آن گروه مورد نظر آیت الله مهدوی کنی که فرمودند در درون اصولگرایان اعلام موجودیت کرده و بعد آن ها را از این موازی کاری نهی کردند را نمی دانم‏، اما قطعا خطاب شان به همه اصولگرایان بود.

آیت الله مهدوی کنی دبیر کل جامعه روحانیت مبارز و رئیس مجلس خبرگان رهبری روز پنجشنبه در همایش بزرگ روحانیت تهران که در دانشگاه امام صادق(ع) برگزار شد، با انتقاد از موازی کاری در جبهه اصولگرایی و در مقابل جامعتین گفته بود: وحدت و اتحاد امری لازم و ضروری است البته این روزها اخباری مبنی بر اعلام موجودیت جمعیتی منتشر شده است‎‎ْْ؛ من به دوستان انقلابی‌مان از اینجا خطاب می‌کنم، چرا که اعلامیه‌ای منتشر شد که جمعیت دیگری مقابل این جمعیتی که جامعتین جمع کردند تشکیل شده است، البته آنها اصولگرا و از برادران ما هستند. ولی من آنها را نهی می‌کنم زیرا که کار ما مورد تأیید اصولگرایان است.

در همین راستا حجت الاسلام احمد سالک در مورد ارزیابی اش از سخنان آیت الله مهدوی کنی، اظهار داشت: آن گروه مورد نظر آیت الله مهدوی کنی که فرمودند اعلام موجودیت کرده و بعد آن ها را از این موازی کاری نهی کردند را نمی دانم‏، اما قطعا خطاب شان به همه اصولگرایان بود.

وی افزود: آیت الله مهدوی کنی تمام جریان اصولگرایی کشور را از موازی کاری در آستانه انتخابات مجلس نهی کردند‎؛ حال در شرایط کنونی ممکن است این خطاب ایشان متوجه جبهه ایستادگی یا جبهه پایداری باشد.

سخنگوی جامعه روحانیت مبارز تصریح کرد: تشکیل مجموعه هایی در درون جریان اصولگرایی کشور با عناوین جبهه پایداری و یا جبهه ایستادگی، مقدمه و سرآغاز یک افتراق و شکاف در درون اصولگرایان خواهد بود که آیت الله مهدوی کنی هم به آن هشدار داده و گروه ها را از این کار منع کردند.

وی افزود:‌ مبنای حرکت ما در انتخابات آینده مجلس، حرکت همراه با منشوری است که جامعتین آن را تدوین کرده اند.

حجت الاسلام و المسلمین سالک در بخش دیگری از سخنان خود در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر این که ارزیابی شما از این بخش از سخنان آیت الله مهدوی کنی که گفتند «روحانیت ضد انقلاب نداریم و روحانیت معظم باید همچون گذشته با حفظ وحدت، هوشیاری، بیداری و بصیرت به دفاع از نظام اسلامی در برابر این گونه تهاجمات بپردازند»، چیست؟؛ گفت: فرمایشات آیت الله مهدوی کنی در این خصوص کاملا روشن و صریح بود و احتیاج به تحلیل ندارد، اما تعیین مصداق خاص در این خصوص به عهده خود مردم خواهد بود‎.

وی اضافه کرد: این مردم هستند که می توانند تشخیص دهند که چه کسانی پشتیبان انقلاب بودند و چه کسانی در مقابل انقلاب و به ویژه در دوران فتنه بودند.

سخنگوی جامعه روحانیت مبارز افزود: کسانی که در فتنه سال 88سکوت کرده و یا در مسیر فتنه بودند‏‌، اگر بخواهند به دامن مردمی که شاهد بی حرمتی به ارزش های شان شدند بازگردند و در صحنه حضور داشته باشند، باید تاوان آن را هم بپردازند و بعد از ان هم این مردم هستند که راجع به آن ها تصمیم می گیرند.

وی با اشاره مجدد به این سخن آیت الله مهدوی کنی که روحانیت ضد انقلاب نداریم‏، گفت: البته ایشان در مقابل فتنه 88 موضع دارند، و به همین دلیل چه آقای سیدمحمد خاتمی چه فرد دیگری باید راه و روش خود را روشن کرده و البته بازگشت آن ها به صحنه همانگونه که گفتم راه دارد.

/2929

کد خبر 163709

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =