ظرفیتهای اقتصادی و نمایشگاهی ایران در کنفرانس تجاری کرواسی تشریح شد

سفیر جمهوری اسلامی ایران با حضور و سخنرانی در کنفرانس تجاری شهر اوسیک که به مناسبت روز جهانی نمایشگاهها و با حضور نمایندگانی از پارلمان اروپا، مدیران نمایشگاههای بین المللی، اقتصاددانان و تجار کرواسی و منطقه جنوب شرق اروپا برگزار شد، ظرفیتهای اقتصادی و نمایشگاهی کشورمان را تشریح کرد.

به گزارش خبرآنلاین، پرویز اسماعیلی در سخنان خود برپایی نمایشگاه ها را از مهمترین عوامل رونق اقتصاد و توسعه روابط تجاری در جهان دانست و گفت: نمایشگاهها کوتاهترین مسیر برای ارتباط فروشنده و خریدارِ انواع کالا، فناوری و یا خدمات هستند و مانند شاهراهی برای انتقال اطلاعات و تجربیات، شکل گیری ارتباطات تجاری و نهایتا توسعه واردات و صادرات کشورها عمل می کنند.

سفیر کشورمان در زاگرب با اشاره به موقعیت استراتژیک ایران به عنوان مسیر اصلی کرویدورهای شرق به غرب و نیز جنوب به شمال و مزیت های ترانزیتی در انتقال کالا و انرژی، افزود: ایران علاوه بر اینکه یکی از بزرگترین دارندگان منابع انرژی و انواع معادن و فلزات در جهان است، محصولاتی با بالاترین استانداردهای جهانی و رقابتی ترین قیمت ها ارائه می کند و در بسیاری از فناوری ها از جمله هوا و فضا، ساخت سد و انواع توربین ها، علوم و تجهیزات پزشکی، نانو تکنولوژی، بیو تکنولوژی و نیز محصولات غذایی ارگانیک در ردیف کشورهای برتر جهان است.

وی تحمیل تحریم های یکجانبه و غیر قانونی دولت آمریکا علیه ملت ایران را سوء استفاده سیاسی از مکانیزم های اقتصادی، موجب عدم شفافیت و ترویج تجارت ناسالم در سطح بین الملل، تحمیل هزینه و ریسک برای فعالان اقتصادی و نیز لطمه به منافع اقتصادی همه ملتها دانست.

سفیر کشورمان در زاگرب در بخش دیگری از سخنان خود به معرفی شرکت نمایشگاههای بین المللی ایران و نیز مهمترین نمایشگاههای استانی و تخصصی کشورمان پرداخت و گفت: ایران با ۸۵ میلیون نفرجمعیت هم ظرفیت صادراتی بسیار بالا، ارزان و رقابتی دارد و هم در مرکز دسترسی به یک بازار ۵۰۰ میلیون نفری در منطقه خاورمیانه و قفقاز قرار دارد.

پرویز اسماعیلی همچنین افزود: نمایشگاه بین المللی صنایع کشاورزی، مواد غذائی، ماشین آلات و صنایع وابسته (ایران آگروفود ۲۰۲۲) از ۲۷ تا ۳۱ خرداد در تهران برگزار می شود که تجاری از کرواسی و سایر نقاط اروپا نیز در آن حضور دارند.

در این کنفرانس اطلاعات لازم برای ارتباط با مراکز اقتصادی و نمایشگاهی کشورمان به حاضران ارائه شد.

311311

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1637541

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =