۰ نفر
۱۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۹
احتمال اعزام نیروهای آمریکا به تایوان

ایسنا نوشت:لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا، به احتمال اعزام نیرو به تایوان برای بازدارندگی چین اشاره و تاکید کرد که توافق امنیتی بین پکن و جزایر سلیمان "بی سابقه و نگران کننده" است.

وزیر دفاع آمریکا در بیانیه‌ای مطبوعاتی گفت: ما آماده حمایت تسلیحاتی تایوان برای مقابله با هر گونه تهدید چین هستیم.

ایالات متحده و تایوان روز چهارشنبه آغاز گفت‌وگوهای تجاری دوجانبه را اعلام کردند؛ این اقدام چالش‌برانگیز علیه پکن است که این جزیره را یکی از استان‌های خود می‌داند و اجازه برقراری روابط رسمی با کشورهای خارجی را نمی‌دهد.

کاترین تای، نماینده تجاری ایالات متحده در بیانیه‌ای گفت که سارا بیانچی، معاونش و جان دنگ، وزیر تایوان، طی یک نشست آنلاین روز سه شنبه، "ابتکار تجاری ایالات متحده و تایوان برای قرن بیست و یکم" را راه اندازی کردند.

وی افزود که قرار است اولین نشست "در اواخر ماه جاری در واشنگتن تحت نظارت دفتر نمایندگی اقتصادی و فرهنگی تایپه در ایالات متحده (تکرو) و موسسه آمریکایی در تایوان برگزار شود.

تکرو در غیاب روابط رسمی دیپلماتیک، نماینده منافع تایوان در ایالات متحده است و عملا وظایف یک سفارت را انجام می‌دهد.

این ابلاغیه دو روز پس از تهاجم ۳۰ هواپیمای چینی به منطقه دفاع هوایی تایوان؛ جایی که تایوان زیر تهدید دائمی تهاجم چین زندگی می کند، منتشر شد.

پکن این منطقه را بخشی از قلمرو خود می‌داند و متعهد شده است که در صورت لزوم آن را با زور پس بگیرد و از این رو، آغاز مذاکرات تجاری با واشنگتن ممکن است واکنش شدید دولت چین را در پی داشته باشد.

311311

کد خبر 1637629

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =