عطریانفر: جریان اصلاحات بی اعتبار نشده / اصلاح طلبان تندروی نکنند / حضورمان در انتخابات قطعی است

قرن نو نوشت : عطریانفر گفت: فکر نمی کنم این استدلال درستی باشد که اگر نتوانیم عناصر خودمان را در انتخابات از جریان تایید صلاحیت شورای نگهبان عبور دهیم، پایمان را از انتخابات بیرون بکشیم.

اصلاح طلبان نگران رویکرد شورای نگهبان در دو انتخابات پیش رو هستند، رویکردی که طی دو انتخابات اخیر محدودیت هایی بیشتر را متوجه اصلاح طلبان کرده است اما در این میان هستند برخی چهره ها چون عارف که معتقدند با وجود محدودیت های شورای نگهبان نباید از عرصه انتخابات کنار کشید.

محمد عطریانفر، عضو شاخص حزب کارگزاران نیست چنین اعتقادی دارد. او می گوید؛« مطابق با همین محدودیت های شورای نگهبان، در انتخابات ایفای نقش کردیم، پیروز شدیم و دست آوردهای خوبی داشتیم.»

این چهره اصلاح طلب به هم طیفان سیاسی خود این توصیه را می کند که در نقد دولت و مجلس منصف باشند و تندروی نکنند.

فعالیت اصلاح طلبان در انتخابات پایدار و محرز است

محمد عطریانفر، فعال سیاسی اصلاح طلب، با اشاره به مصاحبه اخیر محمدرضا عارف و تاکید او برای حضور حتمی در انتخابات گفت: فرمایش آقای عارف متین و منطقی است. فعالیت سیاسی ما در انتخابات یک امر محرز و پایدار است. تا زمانی که قائل به نظام و جمهوری اسلامی هستیم و بتوانیم به سرنوشت سیاسی کشور کمک کرده تا مردم زندگی راحت تری را داشته باشند، می توانیم مشارکت سیاسی داشته باشیم. راه مشارکت سیاسی هم انتخابات است.

عطریانفر: جریان اصلاحات بی اعتبار نشده است | اصلاح طلبان تندروی نکنند | حضورمان در انتخابات قطعی است

بیشتر بخوانید:

محدودیت های شورای نگهبان برای اصلاح طلبان

این عضو حزب کارگزاران درباره اینکه آیا شورای نگهبان و نهادهای نظارتی ریسک رد صلاحیت ها را می پذیرند یا خیر گفت: از سال های 68 تا به اکنون شورای نگهبان با همین روحیه و با همین رویکرد سیاسی نسبت به تایید یا رد صلاحیت ها عمل کرده است. ما نیز مطابق با همین محدودیت ها، در انتخابات ایفای نقش کردیم، پیروز شدیم و دست آوردهای خوبی داشتیم.

عطریانفر گفت: هیچ دلیلی وحود ندارد که ما سنت درست گذشته خود را از دست بدهیم. از این جهت فکر نمی کنم این استدلال درستی باشد که اگر نتوانیم عناصر خودمان را در انتخابات از جریان تایید صلاحیت شورای نگهبان عبور دهیم، پایمان را از انتخابات بیرون بکشیم.

با تدبیر کاندیدا معرفی کنیم

این چهره سیاسی اصلاح طلب گفت: می توانیم با تدبیر مناسب تری، افرادی را معرفی کنیم که در حد بضاعتشان موثر باشند. از این جهت، توقع حداکثری در جامعه ای که شورای نگهبان با نظارت استصوابی بارها و بارها برخورد کرده است، توقعی بزرگ است و معمولا نمی توانیم به مطالبه حداکثری دست پیدا کنیم.

وی درباره بازسازی جناح اصلاح طلبان و بدنه آرای آن گفت: فرآیند بازسازی در افکار عمومی، یک کار همیشگی است و مربوط به یک مقطع خاص نیست. به نظر می آید که همچنان به صورت مستمر روند اصلاح رفتارهای اصلاح طلبان باید بر مبانی و اهداف حوزه اصلاحات مبتنی باشد و این روند همیشگی است. به هرحال، تلاش ها دارد صورت می گیرد و دوستان در احزاب مختلف، گفتگوها و مذاکراتی را شروع کردند، فراز و فرودها را بررسی می کنند و امیدواریم در این مسیر، شرایط بهتری را داشته باشیم.

اصلاح طلبان تندروی نکنند

عطریانفر در پاسخ به این سوال که آیا عملکرد دولت و مجلس، می تواند برای اصلاح طلبان فرصت ایجاد کند، گفت: همیشه در عرصه رقابت، رقبا سعی می کنند ناکامی های رقیب را، در نظر جامعه به درستی مطرح کرده و اثبات کنند که رقبا بین شعار و عملشان فاصله است. طبیعی است که اصلاح طلبان نیز از این فرصت تبلیغاتی می توانند استفاده کنند، ولی آنچه به عنوان تذکر اخلاقی مهم است، این است که اصلاح طلبان در مقام نقد دولت، تندروی نکرده و نقد منصفانه داشته باشند. فکر می کنم این التزام اخلاقی در میان اصلاح طلبان باقی باشد.

وی همچنین در پاسخ به این سوال که آیا اصلاح طلبان اعتبار خود را از دست داده اند، بیان کرد: باید خدا را شکر کرد که اصلاحات بی اعتبار نشده است. اگر اصلاح طلبان، بی اعتبار شدند، سعی کنند با واقع بینی، هوشمندی و مشارکت این بی اعتباری را جبران کنند .

21217

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1637852

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =