بازنشستگان بخوانند/ سرانجام افزایش دستمزد بازنشستگان چه خواهد شد؟

٢۴ میلیون بازنشسته، بازمانده و از کار افتاده تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی و اعضای خانواده آنها، در سومین ماه سال همچنان منتظر عملی شدن وعده ای هستند که سررسید آخرین آنها، اردیبهشت ماه بود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، رئوف پیشدار، کارشناس اقتصادی در یادداشتی نوشت: آنها در انتظار امضای غیر لازم دولت پای توافقی مابین نهادهای ذیربط در تعیین حقوق و مستمری خود هستند و خبر آخر اینکه وزیر کار و امور اجتماعی گفته است: دولت همچنان وقت نکرده توافق ارائه شده را بررسی و امضاء کند.
یکشنبه گذشته نیز مطابق همه ی یکشنبه‌های حداقل یک سال گذشته، بازنشستگان تامین اجتماعی در سرتاسر کشور اجتماعات اعتراضی برگزار کردند تا شاید توجه مسئولان را به وضعیت معیشت خود جلب کنند.
بازنشسته ها معتقدند؛ سازمان تامین اجتماعی یک نهاد مالی بیمه گر است که سرمایه آن متعلق به بیمه شدگان است و دولت نقشی در این سازمان نمی تواند داشته باشد جز اینکه بدهی کلان خودش را به سازمان مسترد کند تا بتواند از قبال تعهدات خود در برابر بیمه شدگان برآید.
هر سال میزان مستمری بازنشستگان و از کار افتادگان و بازماندگان تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی در اجرای مواد ١١١ و ٩۶ قانون تامین اجتماعی با توجه به افزایش هزینه های زندگی مطابق عرف و روال قانونی در شورای عالی کار مصوب، و برای تاییدی غیر ضروری به هیات دولت ارسال می شود.
میزان مستمری طبقات ذکر شده در شورای مذکور امسال نیز با نظر جمعی نمایندگان کارگران و کارفرمایان و دولت و پیشنهاد مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی و مصوبه هیات مدیره سازمان مطابق قانون تعیین و به هیات دولت فرستاده شده است.

متن کامل این یادداشت را اینجا بخوانید.

۲۲۳۲۲۷

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1637911

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 9
 • نظرات در صف انتشار: 2
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۱۸:۲۸ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۴
  32 2
  دولتی با این همه ادعا نیم ساعت وقت نمی گذارد تا بندی را که به پای زندگی بخور و نمیر دهها میلیون نفر بسته است باز کند ،به قول اون خدا بیامرز: تو جیب مارو نزن نمیخواد به فکر بهبود زندگی ما باشی !.،
 • بازنشسته IR ۱۸:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۴
  22 3
  سه ماه ازسال میره هنوزاحکام باافزایش چندرغازصادرنشده این دیگه واقعا نوبریعنی بازنشستگان درنهایت بی توجهی مسئولین قرارگرفته اند
 • محمد IR ۱۸:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۴
  18 1
  چرادولت دست درجیب ماکارگران بازنشسته کرده دیگرماهیچ امیدی جزاعتراض رانداریم،تاخواسته بحق وقانوتی خودرابگیریم
 • IR ۱۸:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۴
  19 0
  اگرتاییددولت برای افزایش حقوق مستمری بگیران وبازنشستگان غیرضروریست پس چرامصوبه شورای عالی کاراجرایی نمی شودپای کدام دستگاه وافرادمخالف افزایش حقوق درمیان است اساساچرادلایلشان رابارسانه هادرمیان نمیگذارندتااین سردرگمی رقت انگیزتمام شود...
 • IR ۱۹:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۴
  14 4
  هنوز نتونستید حقوق ما بدبختا راتعیین تکلیف کنید
 • IR ۱۹:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۴
  7 2
  عجب
 • IR ۱۹:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۴
  13 1
  به جای سفر وگشت وگزار سال روبه اتمامه.تورم هم روز به روز باترمیره .
 • IR ۱۹:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۴
  19 2
  دولت؟کدوم دولت؟
 • IR ۲۰:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۴
  17 1
  امثال : میرکاظمی (رییس برنامه و بودجه) و محمدرضا ابراهیمی ( نماینده کرمان) که سنگ اندازی می کنند باید جوابگوی میلیونها نفر از : بازنشستگان تامین اجتماعی و خانواده های آنان باشند .