اخذ مالیات ۱۰ درصدی از سود سپرده بانکی؟/ توضیحات سازمان امور مالیاتی

سازمان امور مالیاتی اعلام کرد: سود سپرده بانکی اشخاص حقیقی از پرداخت مالیات معاف است.

به گزارش خبرگزاری فارس،‌ سازمان امور مالیاتی کشور اعلام کرد: پیرو انتشار برخی شایعات در فضای مجازی مبنی بر اخذ مالیات ده درصدی از سود سپرده بانکی اشخاص حقیقی نزد بانک‌ها و موسسات اعتباری، به آگاهی می‌رساند، منشأ این شایعات یکی از احکام پیشنهادی در پیش نویس لایحه موسوم به «مالیات مجموع درآمد» است که هم اکنون در مراحل اولیه کارشناسی قرار دارد و سازمان امور مالیاتی نیز مخالف این پیشنهاد است.

لازم به ذکر است طبق بند ۲ ماده ۱۴۵ قانون مالیات های مستقیم، سود سپرده بانکی اشخاص حقیقی از پرداخت مالیات معاف است.

۲۲۳۲۲۵

کد خبر 1637965

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 3
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • ر ی IR ۱۶:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۴
    8 0
    اینهمه مالیاتهااضافه شده کجاهزینه میشه
  • IR ۱۶:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۴
    12 0
    به این کار می گن ظلم مضاعف چون تورم بالای 40 درصد است در صورتیکه سود بانکی 17 درصد است. همین حالا هم شما از جیب ما مالیات زورکی برمی دارید
  • احمد IR ۱۷:۳۵ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۴
    8 0
    دیر نشده از اونم میگیرید