خرید ۲۵ مجموعه اسناد برگی و طوماری تصویب شد

نخستین جلسه کارگروه ارزیابی و خرید اسناد غیر دولتی آرشیو ملی در سال ۱۴۰۱، برگزار شد و ۲۵ مجموعه از اسناد برگی و طوماری مورد بررسی، ارزیابی کارشناسی،  قیمت‌گذاری و تصویب برای خرید قرار گرفت. 

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، نخستین جلسه کارگروه ارزیابی و خرید اسناد غیر دولتی آرشیو ملی در سال ۱۴۰۱، با حضور اعضای قانونی و دادستان کل دیوان محاسبات کشور برگزار شد. در این جلسه، ۲۵ مجموعه، مشتمل بر ۳۴۲ ردیف اسناد برگی و طوماری مورد بررسی، ارزیابی، کارشناسی، قیمت‌گذاری و تصویب برای خرید قرار گرفت.

مجموع اسناد ارزیابی شده شامل انواع عقدنامه‌های برگی و دفترچه‌ای، احکام، تقسیم‌نامه، وصیت‌نامه، وقف‌نامه، مصالحه، مبایعه و اجاره‌نامه، وکالت‌نامه، استشهاد و استعلام نامه، ذمه نامه، تصدیق نامچه، دفترچه قباله آب، شراکت نامه، قرارداد و تعهدنامه، ضمانت نامه و دعوتنامه می‌شود.

همچنین اوراق حکمیه، مکاتبات دست نویس، تلگراف، دادخواست نامه، نقشه، کتابچه، جزوه، دفتر، دفترچه، آلبوم عکس و قطعات عکس، نگاتیو و اسلاید، تصاویر نقاشی، تابلو نقاشی پارچه‌ای، تصاویر خوشنویسی، پوستر، اعلامیه، رونوشت شناسنامه، گذرنامه، گواهینامه، قبوض مالی، بروشور وکاتالوگ، آگهی، کارت، کارت پستال، پاکت و اسناد ارزشمند دیگر متعلق به دوره زمانی (۱۰۵۳-۱۴۹۱ هجری قمری)، (۱۲۵۷-۱۳۸۱هجری شمسی) و ( ۲۰۱۳-۱۸۷۵میلادی) از مناطق مختلف کشور، ‌به ویژه گیلان، قزوین، اصفهان، یزد و تهران از دیگر اسنادی است که در این جلسه مورد بررسی، ارزیابی کارشناسی، قیمت¬گذاری و تصویب خرید قرار گرفتند.

برخی از این اسناد مبیّن گوشه‌های قابل توجهی از تاریخ معاصر و سده‌های پیش کشور و وقایع مرتبط در داخل و کشور است که پس از طی مراحل قانونی، تخصصی، توصیف و پردازش، در سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، در اختیار علاقه‌مندان و پژوهشگران و رسانه‌ها قرار خواهد گرفت.

۵۷۵۷

کد خبر 1638659

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =