انفجار کارخانه شیمیایی فیروزآباد فوتی نداشت/ آتش‌سوزی مهار شد

تسنیم نوشت: مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس از مهار کامل آتش سوزی حادثه کارخانه فیروزآباد خبر داد و گفت: خوشبختانه این حادثه فوتی به همراه نداشت.

خلیل عبدالهی از مهار کامل آتش‌سوزی در کارخانه کربنات سدیم فیروزآباد خبر داد و گفت: با حضور سریع و به موقع امدادگران نشت گاز ۳۰ دقیقه پس از حادثه متوقف شد و خوشبختانه این حادثه فوتی نداشت.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس گفت: این کارخانه ۱۵۰۰ نیرو داشته است که بلافاصله نیروها سریعا از محل حادثه خارج شدند و حادثه سریعا توسط امدادگران کنترل شد. ۴ مخزن آمونیاک در محل وجود دارد که یک مخزن بطور کامل از بین رفته است.

دکتر محمد جواد مرادیان رئیس اورژانس فازس نیز گفت: ۱۰۹ مصدوم این حادثه به مراکز درمانی منتقل شدند.

وی در ادامه گفت: این حادثه هیچ فوتی به دنبال نداشته است و شهروندان باید اخبار موثق و درست را به جای پیگیری کردن از فضای مجازی از منابع رسمی دنبال کنند و به شایعات در فضای مجازی توجه‌ای نکنند.

دکتر مهرداد شریفی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز گفت: پس از وقوع حادثه در کارخانه کربنات سدیم فیروزآباد به همراه تیمی از متخصصان طب اورژانس، جراحی عمومی و بیهوشی با بالگرد اورژانس به این شهرستان اعزام شد.

او گفت: مصدومان این حادثه بیشتر در زمینه‌های تنفسی آسیب دیدند که با کمک تیم‌های درمانی و پرسنل بیمارستان در حال دریافت خدمات هستند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه بیمارستان حضرت قائم (عج) فیروزآباد با تمام امکانات و تجهیزات در حال ارائه خدمات درمانی به مصدومان این حادثه است، از آمادگی کامل این مرکز درمانی با ۱۰۰ تخت بیمارستانی دیگر برای مصدومان احتمالی خبر داد.

شریفی گفت: خوشبختانه تاکنون موردی از فوت ناشی از این حادثه گزارش نشده و تمام مصدومان در وضعیت مطلوبی به سر می‌برند.

سرهنگ عبدالهاشم دهقانی فرمانده پلیس راه شمال استان فارس نیز در گفتگو با خبرنگار تسنیم گفت: جاده فیروزآباد جم که به علت حادثه نشته آمونیاک در کارخانه کربنات سدیم مسدود شده بود، بازگشایی شد و تردد در آن از سر گرفته شد.

فرمانده پلیس راه شمال استان فارس گفت: این مسیر در پی نشت آمونیاک در کارخانه کربنات سدیم فیروزآباد مسدود شده بود.

بیشتر بخوانید:

چند نکته برای مدیریت بحران انفجار کارخانه کربنات کلسیم فارس

آخرین خبر از مصدومان انفجار در کارخانه شیمیایی فیروزآباد

۲۳۳۲۳۱

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1641180

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =