پیام عمار حکیم در سالروز تأسیس الحشدالشعبی

ایرنا نوشت: «سید عمار حکیم»، رهبر جریان حکمت ملی عراق در پیامی سالروز تاسیس الحشد الشعبی را گرامی داشت و بر استقلال و تقویت توان تسلیحاتی این سازمان مردمی تاکید کرد.

حکیم در این پیام نوشته است: الحشد الشعبی که زاده رنج و نگرانی از آینده نامعلوم است، قدرت خود را از فتوای مبارک جهاد کفایی گرفت و توانست اعتماد به نهادهای نظامی و امنیتی کشور را پس از شکست ژوئن ۲۰۱۴ بازیابد و در کنار دیگر تشکیلات نظامی و امنیتی کشور تن به جنگ‌های پیاپی داد تا اینکه با فداکاری‌های بزرگ به پیروزی کامل رسید.

وی همچنین هشتمین سالروز صدور فتوای جهاد کفایی از جانب مرجعیت عالی شیعه را گرامی داشت.

حکیم گفت که این فتوا عامل وحدت عراق و پیروزی بر تروریسم بود.

رهبر جریان حکمت ملی عراق افزود: این فتوا افزون بر واداشتن غیرتمندان به حضور در میدان، ساختار تربیتی و معرفتی ملت عراق، از پیر و جوان و عشایر و دیگران، و پیوند آنان با مرجعیت را به افکار عمومی جهان نشان داد.

وی اظهار کرد که این فتوای مبارک عامل وحدت ملت عراق با همه طیف‌ها و مذاهب و قومیت‌ها و حتی گرایش‌های گوناگون سیاسی و فرهنگی‌شان شد و به برکت این اتحاد توانستند تروریسم را از پای درآوردند و وضعیت کشور را به حالت عادی برگردانند و خاک میهن را از چنگ اشرار آزاد کنند.

رهبر جریان حکمت ملی عراق در ادامه این پیام سالروز تأسیس الحشد الشعبی را به فرماندهان و رزمندگان آن تبریک و تهنیت گفت و بار دیگر بر اهمیت استقلال این نهاد نظامی و دور کردن آن از دخالت‌های سیاسی و تقویت تسلیحاتی و آموزشی آن تأکید کرد.

الحشد الشعبی (بسیج مردمی عراق) در سال ۱۳۹۴ (۲۰۱۵) با فتوای جهاد کفایی آیت الله سیستانی مرجع عالی شیعه عراق و همزمان با سلطه داعش بر بخش‌های زیادی از این کشور تشکیل شد. نیروهایی که با پیروی از مرجعیت دینی و اتحاد و همبستگی مردمی توانستند به پیروزی‌های بزرگی دست یابند.

311311

کد خبر 1641189

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =