قرارگاه بازارپردازی فرهنگی استان البرز تشکیل می‌شود

قرارگاه بازارپردازی فرهنگی استان البرز با هدایت‌ و راهبردهای تبیین شده از سوی رئیس شورای فرهنگ عمومی استان و استاندار به عنوان یکی از نخستین استان‌های کشور تشکیل می‌شود.

به گزارش خبرآنلاین از البرز؛ سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز از تشکیل قرارگاه بازارپردازی فرهنگی خبر داد و گفت: این قرارگاه با رویکرد همگرایی و تجمیع ظرفیت‌های زیست‌بوم فرهنگی استان در تولید محصولات و صنایع خلاق فرهنگی ذیل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در استان البرز به عنوان یکی از نخستین استان‌های کشور تشکیل می‌شود.

«سعیدجابری انصاری» شامگاه چهارشنبه با اعلام این خبر افزود: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با تشکیل این قرارگاه در کشور مترصد اقدامات اجرایی و ملموس در حوزه صنایع فرهنگی اعم از رسانه، فرهنگ و هنر است که استان البرز به عنوان اولین استان در کشور این قرارگاه را با حضور «سید امیر آقایی» رئیس قرارگاه ملی برگزار خواهد کرد.

وی با اشاره به مشارکت 11 نهاد فرهنگی در این قرارگاه ذیل شورای فرهنگ عمومی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: این قرارگاه سقف واحدی برای تجمیع ظرفیت‌های حوزه رسانه، محصولات فرهنگی و انتشاراتی، بازی‌ها، مد و لباس و.. منطبق با زیست بوم فرهنگی استان البرز می‌باشد.

جابری انصاری گفت: خوشبختانه استان البرز خاستگاه هنرمندان برجسته و ملی در کشور است و در تمامی حوزه‌های فرهنگی و هنری برخوردار از اساتید فرهیخته و صاحب‌نظران تخصصی است. لذا با این ظرفیت و بانک جامع فرهنگی و هنری در استان بدنبال آن هستیم تا پیوند بین رسانه و صنایع فرهنگی در آینده نزدیک ایجاد نماییم.

سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز ادامه داد: این قرارگاه پیوند بین محصولات فرهنگی، سرمایه‌گذاران و مجریان فرهنگی را به عنوان شاکله‌ای از یک زیست‌بوم فرهنگی ایجاد خواهد کرد.

وی افزود: زیست‌بوم فرهنگی استان البرز با حضور 11 دستگاه و نهاد متولی در امر فرهنگ در این قرارگاه بازارپردازی فرهنگی طراحی خواهد شد.

۴۶

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1641926

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =