۱ نفر
۲۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۳۷
خبر خوش رییسی برای ناباروران

مهر نوشت : رئیس جمهور در جمع نخبگان اصفهان گفت: از امروز در همه کشور بیمه ناباروری اجرایی شد.

سید ابراهیم رئیسی بعدازظهر پنجشنبه در بیست و پنجمین سفر استانی در جمع نخبگان استان اصفهان اظهار داشت: دهه کرامت برای همه مبارک است اما برای ایرانیان بسیار بیشتر چرا که هر بار گرفتاری داریم، به درگاه این امام بزرگوار پناه می بریم.

وی افزود: حقیقت آن است که ما در روند امور زندگی نیازمند عنایت حضرت حق و اولیا خدا و توجه شهدا هستیم و همواره سخنان و پیامشان را در فضایی که زندگی می‌کنیم به گوش ما می‌رسانند.

رئیس جمهور گفت: اصفهان به عنوان شهر شهید و شهادت و انقلاب ولایتمداری معرفی شده و در همه کوچه‌های این شهر عطر شهادت دارد و پیام شهدا در این شهر طنین انداز است.

وی افزود: شهدا همواره حفظ ارزش‌های اسلامی، اخلاق و توجه به مظاهر عالی انسانی را از ما تقاضا دارند و باید توفیق لبیک گفتن به خواست شهدا را داشته باشیم.

رئیسی با بیان اینکه تحقق گام دوم انقلاب در همه حوزه‌های سبک زندگی اسلامی، عدالت اجتماعی، علم و فناوری، استقلال و… در دستور کار همگان باشد، افزود: بنده مسئولیت سنگینی را در زمینه جهاد تبیین دارم و از همه می‌خواهم که همت کنند و میراث گرانقدر امام راحل انقلاب اسلامی را حفظ کنیم.

وی گفت: مردم اصفهان نشان دادند با همه وجود و وزنشان در همه صحنه‌ها حضور دارند و این امر وظیفه دولت را سنگین می‌کند.

رفع مشکلات با حضور همگان ممکن است

رئیس جمهور با بیان اینکه رفع مشکلات با حضور همگان ممکن است، گفت: ما در نظام پشتوانه مردمی و توکل به حضرت حق را داریم با این دواصل می‌توان همه موانع را برطرف کرد.

وی افزود: بزرگانی مانند دکتر بهشتی، شهید اشرفی، شهید سلیمانی و… همواره در راستای اجرای عدالت موانع زیادی را بر سر راه داشتند که از بین بردند و به هدف خود رسیدند.

رئیسی با بیان اینکه باید تلاش کرد، ادامه داد: ما تابع فرهنگ توانستن هستیم، فرهنگ ما می‌توانیم باید در کشور حاکم باشد تا بر مشکلات غلبه کنیم.

منکر مشکلات آب اصفهان نیستیم

وی در خصوص مساله آب در اصفهان گفت: ما امروز در ابتدای ورود به اصفهان به تالاب گاوخونی رفتیم، برخی از روستاها را بازدید کردیم، مردم نکات بسیار قابل توجهی داشتند، آنها اشاره به حقابه خود داشتند و اسناد حقابه ها موجود بود، در شورای عالی مصوباتی در این زمینه داشتند و ما منکر هیچکدام از این مسائل نیستیم.

رئیس جمهور با بیان اینکه یا از منابع آب به درستی استفاده نمی‌شود و یا کمبود آب داریم، افزود: روزی ۱۰ میلیارد متر مکعب داشتیم و امروز سه میلیارد متر مکعب داریم، طرح جامع و کامل با در نظر گرفتن همه حقوق عامه باید مورد توجه باشد و راه‌های برون رفت از این وضعیت باید بررسی شود.

وی گفت: در وزارت نیرو برای برون رفت از مشکلات زاینده رود راهکارهایی در دستور کار است و همه مردم چشم به حل مشکلاتشان دارند که این امر الزاماتی دارد که باید به آن ملتزم باشیم، باید همه به الگوی کشت توجه داشته باشند، آب در مسیر به مشکل برنخورد، بایدها و نبایدهایی پیش بینی شده که باید در این طرح دیده شود و همه نخبگان و دیگر اقشار بر این طرح آگاه شوند.

استقبال از طرح‌های حل مشکل آب

آیت الله رئیسی با بیان اینکه هر طرحی برای حل بحران آب پیشنهاد شود مورد استقبال و بررسی دولت خواهد بود، گفت: بارها به من گفته شد در زمان بازگشایی آب به اصفهان بیایم اما اعتقاد دارم باید با مردم شفاف باشیم، با عدالت با مردم رفتار کنیم بزرگترین حامی ما مردم خواهند بود.

وی تاکید کرد: آب دغدغه ما است و در دستور کار دولت نیز قرار دارد، از دانشگاهیان می‌خواهم از نظر فنی و حقوقی در زمینه آب نظرات خود را منعکس کنند تا از نظرات آنها استفاده کنیم تا اگر کمبودی وجود دارد به عدالت رفتار شود و برای مردم نیز دلنشین باشد.

رئیس جمهور با اشاره به دغدغه‌های فرهنگی در اصفهان ابراز داشت: اصفهان استان فرهنگی است، نام اصفهان همراه با علم و فرهنگ و هنر است، رهبر معظم انقلاب در ۱۴ خرداد توصیه کردند که اجازه ندهید از کشور هویت زدایی شود، شناسنامه اصفهان دین داری، شهادت، ایثار و عشق به اهل بیت است و باید مدنیت اصفهان حفظ شود.

توسعه یافتگی یک الزام است اما باید با حفظ هویت همراه باشد

وی افزود: توسعه یافتگی یک الزام است اما باید با حفظ هویت همراه باشد، برخی از طلبه‌ها به صورت خودجوش عملکردهایی را داشته‌اند که باید از سوی مسئولان حمایت شوند، فعالیت‌های فرهنگی برای جوانان باید پشتیبانی شود.

آیت الله رئیسی با بیان اینکه دولت باید خودش را از سفره اقتصاد خارج کند و جایگاه حمایت و هدایت را حفظ کند، گفت: در حوزه فرهنگی نیز چنین رفتاری را باید پیاده سازی کنیم.

وی در خصوص درمان ناباروری در کشور افزود: امروز حمایت از درمان ناباروری در همه کشور فعال شد، همچنین بیش از پنج میلیون از کسانی که امکان پرداخت حق بیمه نداشتند تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفتند.

فضای مجازی نباید مظهر از بین رفتن اخلاق باشد

رئیس جمهور در ادامه با بیان اینکه فضای مجازی همچون فضای حقیقی است و اگر مدیریت نشود ناهنجاری‌های زیادی را به همراه خواهد داشت، گفت: باید همانطور که با جرایم در فضای حقیقی با مجرمان برخورد می‌کنیم در فضای مجازی نیز دنبال شود و این امر به معنای محدود کردن فعالیت و اشتغال نیست.

وی گفت: فضای مجازی دست ساخته بشر است و ویژگی آن رشد سریع آن است و در همه عرصه‌ها استفاده از فضای دیجیتال فراگیر بوده است و همه زندگی بشر امروز را تحت تأثیر قرار داد ه است، نباید اجازه دهیم در این فضا قاچاق و صلاح رد و بدل شود، نباید مظهر از بین بردن اخلاق باشد و این امر دغدغه دولت است.

آیت الله رئیسی در خصوص استفاده از نیروی جوان در بدنه دولت ابراز داشت: این تغییر می‌تواند منجر به اقدامات تحول گرا باشد و این در حالی است که باید از نیروهای جوانی تحول گرا استفاده شود و این شرط تحول در نظام کشور است.

وی در ادامه با بیان اینکه بسیاری از روستاهای ما در کشور روبه خالی شدن از سکنه هستند، ادامه داد: روستاییان نیاز به پشتیبانی مالی دارند و فعال کردن اقتصاد روستاها در دستور کار دولت است.

نباید قوانینی مصوب شود که منجر به آسیب زدن به جامعه و به ویژه فعالان اقتصادی باشد

رئیس جمهور با بیان اینکه اقتصاد کشور باید قابل پیش بینی باشد، تصریح کرد: نباید قوانینی مصوب شود که منجر به آسیب زدن به جامعه و به ویژه فعالان اقتصادی باشد.

وی با بیان اینکه در زمینه مالیاتی دچار مشکلات زیادی هستیم، افزود: به همه سازمان‌های مالیاتی اعلام می‌کنم که به اصناف اعتماد کنید و نظر آنها را صائب بدانید اگر خلاف آن ثابت شود و اساس ما باید بر اعتماد باشد، اگر کسی خلافش ثابت شود باید بررسی شود.

رئیسی با برای اینکه استفاده از حساب الکترونیک برای شفافیت بسیار خوب است، گفت: اما در این بین افرادی هستند که درآمد بالایی دارند و برای فرار مالیاتی از پز استفاده نمی‌کنند باید مورد برخورد قرار گیرند.

وی با بیان اینکه ما دولت مردمی هستیم و اساس کار ما اعتماد است، افزود: برای این امر از مجموعه‌ها برای شناسایی افراد متخلف در حوزه فرار مالیاتی استفاده کنیم.

رئیس جمهور در خصوص نسبت به راه اندازی سازمان اجتماعی نیز گفت: این سازمان زیر نظر وزارت کشور فعالیت دارد، آسیب‌های اجتماعی را بررسی می‌کنند و این سازمان به دنبال بصیرت آفرینی رهبر معظم انقلاب راه اندازی شد، اما اعتقاد دارم آسیب‌های اجتماعی رنج دهنده است، گروهی را برای بررسی وضعیت آسیب‌های اجتماعی در حاشیه‌های شهر اصفهان فرستادم، گزارش‌های ناراحت کننده‌ای را دریافت کردم، این آسیب‌ها زیبنده کشور نیست و باید آسیب زدایی شود.

خبر خوش رییسی برای ناباروران

بیشتر بخوانید:

  • بازدید سرزده رئیسی از کشاورزان اصفهانی

محور کاری ما عدالت است

وی افزود: محور کاری ما عدالت است باید با فقر، تبعیض و فساد مقابله کنیم، در زمینه آب اگر مدیریت قوی آب را داشته باشیم می‌توانیم مشکلات را برطرف کنیم، اگر آب فراوان را داشته باشیم ومدیریت نکنیم با مشکلات جدی روبه رو خواهیم شد.

رئیسی با بیان اینکه استاندار باید سلسله مراتب را رعایت کند اما استانداران اختیارات زیادی دارند و نباید منتظر نسخه نویسی مرکز داشتند و باید از میزان اختیارات خود استفاده کنند، افزود: سعی می‌کنیم این اختیارات را تا میزان ممکن افزایش دهیم.

وی در ادامه با بیان اینکه موافق تولید در همه حوزه‌ها هستیم و همواره به این امر تاکید داشته‌ایم، ابراز داشت: برخی از مطالبات واحدهای تولیدی از دولتی‌ها باید آسان گیری شود که در جلسه شورای اداری به این موضوع تاکید خواهم داشت.

رئیس جمهور با بیان اینکه بیان دغدغه‌های نخبگان باید ادامه دار باشد و همواره بدنه دولت باید با همه اقشار حلقه‌های مشورتی داشته باشند، ادامه داد: به همه مسئولان این توصیه را دارند که این جمع‌ها را توسعه دهند.

۲۱۲۲۰

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1642071

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =