دادستان اهواز: دشمن به دنبال سوءاستفاده از بحران خشکسالی است

دادستان عمومی و انقلاب اهواز گفت: دشمن به دنبال سوءاستفاده از بحران خشکسالی و کمبود آب در کشور است و نباید اجازه این کار را به دشمن داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از مرکز رسانه و روابط عمومی دادگستری استان خوزستان، صادق جعفری چگنی در نشست کارگروه صیانت از منابع آب با رویکرد مدیریت بحران خشکسالی که با حضور دادستان‌های عمومی و انقلاب خوزستان و مدیران سازمان آب و برق استان برگزار شد، اظهار کرد: دشمن به دنبال سو استفاده از بحران خشکسالی و کمبود آب در کشور و نباید اجازه‌ی سوءاستفاده از این بحران زیست محیطی برای تبدیل کردن آن به بحران امنیت ملی را بدهیم.

وی افزود: قطعاً باید دستگاه‌های متولی در خصوص مدیریت آب، رفع مشکلات، آسیب‌های کمبود و حفظ و صیانت از منابع آبی راهکارهای مناسبی به منظور تحقق توسعه پایدار اتخاذ کنند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خوزستان بیان کرد: بخش کشاورزی بیشترین مصرف آب در مقایسه با سایر بخش‌ها را دارد و یکی از مصرف‌کنندگان اصلی آب در کشور است. باید با برنامه ریزی و راهکارهای مناسب به مدیریت منابع آبی و بهترین روش‌های الگوی کشت نیز در بهبود بهره‌وری آب در بخش کشاورزی اهمیت داد شود.

جعفری چگنی تصریح کرد: متأسفانه خشکسالی به کشاورزان این استان آسیب وارد کرده و دستگاه‌های متولی وظیفه دارند خسارت‌های کشاورزان را جبران کنند و با درایت و تدبیر هم مطالبات کشاورزان را ادا و هم آب مورد نیاز مردم و صنایع را تأمین کنند.

وی اظهار کرد: اگر برای این بحران خشکسالی و … راهکار مناسبی اتخاذ نشود به بخش کشاورزی، آب شرب مردم و نیز بخش زیست محیطی آسیب و ضررهای جبران ناپذیری می‌رساند.

جعفری چگنی از دادستان‌های عمومی و انقلاب سراسر استان خواست در باب حقوق عامه ضمن نظارت بر عملکرد دستگاه‌های متولی آب، همکاری لازم را در جهت رفع و کاهش آسیب‌های ناشی از کمبود و بحران آب با این دستگاه‌ها داشته باشند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان در ادامه با انتقاد از ضعف اطلاع رسانی دستگاه‌های متولی آب در خصوص بحران آب و خشکسالی بیان کرد: برای مدیریت در مصرف آب باید برنامه ریزیی هایی صورت بگیرد و در این زمینه کارگروهی تشکیل و مشکلات پیش روی مسئله کمبود آب را به مردم اطلاع رسانی کند.

در این نشست دادستان‌های عمومی و انقلاب سراسر خوزستان به بیان انتقادات، پیشنهادات و دیدگاه‌های خود پیرامون مدیریت مصرف منابع آبی پرداختند.

بیشتر بخوانید:

مدیرکل امور بیابان سازمان منابع طبیعی: در حال گذراندن سخت‌ترین خشک‌سالی جهانی هستیم

رییس سازمان هواشناسی: در سال‌های آتی سه شاخص دما، رطوبت و بارش وضعیت مطلوبی نخواهد داشت

47231

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1642449

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =