حمایت از توسعه سمن های مهارت محور در کردستان

نشست مشارکت اجتماعی جوانان و توسعه فرهنگ مهارت آموزی با حضور مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای کردستان برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از سنندج، نشست مشارکت اجتماعی جوانان و توسعه فرهنگ مهارت آموزی به همت مجمع جوانان کردستان و همراهی اداره کل آموزش های فنی و حرفه ای استان در خانه جوان سنندج برگزار شد.

فردین وکیلی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای کردستان در این نشست با تشریح ظرفیت های حوزه مهارت آموزی در استان، از آمادگی کامل برای توسعه همکاری ها با سازمان های مردم نهاد جوانان خبر داد.

وی بر ضرورت نگاه عملیاتی به حوزه مشارکت های اجتماعی تاکید کرد و افزود: آمادگی کامل برای تعیین و اجرای دستورکارهای ویژه در راستای بهبود فضای اشتغال جوانان کردستان وجود دارد.

وکیلی گفت: سمن های جوانان با ظرفیت های مردمی که در اختیار دارند می توانند به معرفی خدمات رایگان فنی و حرفه ای در سطح استان کردستان اقدام کنند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای کردستان با اشاره به اهمیت شناسایی گروه های مخاطب آموزش، افزود: ترویج مهارت آموزی در بین جوانان می تواند به کاهش آمار بیکاری و رونق اشتغال منجر شود.

در این نشست دبیران سازمان های مردم نهاد جوانان و جمعی از نخبگان اجتماعی جوان استان به بیان دغدغه ها و دیدگاه های خود در خصوص مهارت آموزی و چالش های این حوزه پرداختند.

مقرر شد با تشکیل حلقه مشاورین جوان، بستر حمایت از ایده ها و طرح های آموزشی سمن های جوانان کردستان در حوزه فنی و حرفه ای ایجاد شود.

48

کد خبر 1642571

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =