جان باختن ۱۵۰ محیط‌بان در محیط زیست؛ چند نفر شهید اعلام شدند؟

فارس نوشت: فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور با اشاره به درجریان بودن فرآیند اصلاح و متمم قانون به کارگیری سلاح توسط محیط‌بانان در مجلس و فراکسیون محیط‌زیست، گفت: از تعداد ۱۵۰ نفر محیط‌بانانی‌ که در محیط‌زیست جان خود را از دست داده‌اند، ۴۹ نفر از سوی بنیاد شهید، شهید اعلام شده‌اند.

سرهنگ جمشید محبت‌خانی فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور در شهریار ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای محیط‌بان اظهارکرد: قانون حمایت بیمه‌ای و قضایی محیط‌بانان ۲ سال پیش در مجلس شورای اسلامی تصویب شد که در حوزه بیمه الحمدالله مشکلات ما را مرتفع کرد.

وی با اشاره به موارد نیاز به اصلاح این قانون از سوی مجلس گفت: اصلاح قانون به کارگیری سلاح مصوب برای محیط‌بانان، تکاپوی نوع کار محیط‌بانان رو نمی‌دهد و محیط‌بان در مناطق ۴ گانه باید با افرادی که مسلح به سلاح گرم غیرمجاز هستند، مبارزه می‌کند و در این درگیری‌ها احتمال شهادت یا جانبازی محیط‌بانان وجود دارد.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور بیان‌کرد: ان‌شاءالله اصلاحیه و متممی نسبت به این قانون که درخواست آن کتبا اعلام شده است و منتظریم که با پیگیری‌های صورت‌گرفته این مهم که در فراکسیون محیط‌زیست و کمیسیون‌های دیگر در جریان است، محقق شود.

سرهنگ محبت‌خانی با اشاره به آمار شهدای محیط‌بان گفت: از تعداد ۱۵۰ نفر محیط‌بانانی‌ که در محیط‌زیست جان خود را از دست داده‌اند، ۴۹ نفر از سوی بنیاد شهید، شهید اعلام شده‌اند.

وی تصریح‌کرد: پرونده الباقی جانباختگان محیط‌بان در بنیاد شهید مفتوح بوده و یا شرایطی که این عزیزان جان خود را از دست داده‌اند به علت درگیری نبوده و یا بعضا به علت تصادف در حین ماموریت یا سوانح دیگر بوده که حال در پروسه شهید اعلام شدن این عزیزان کار را پیگیری می‌کنیم.

بیشتر بخوانید:

دو محیط بان هرمزگانی به عنوان محیط بان نمونه کشوری معرفی شدند

قاتل محیط‌بانان فارس دستگیر شد/ عکس

۴۷۲۳۱

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1642635

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =