ابتلای سالانه ۱۳۵ هزار نفر به انواع سرطان؛ چند نفر بر اثر این بیماری فوت می‌کنند؟

باشگاه خبرنگاران نوشت: رئیس اداره سرطان وزارت بهداشت گفت: در حال حاضر سرطان در ایران بروز کم تری نسبت به متوسط دنیا دارد.

مطلق گفت: در حال حاضر سالیانه بیش از ۱۳۵ هزار نفر مبتلا به بیماری سرطان می شوند، به طوری که حدود ۶٠هزار نفر بر اثر این بیماری فوت می کنند البته خوشبختانه افراد زیادی مبتلا به بیماری سرطان درمان می شوند.

به گفته وی شاخص بقا و مرگ و میر در بین بیماران سرطانی، پنج سال تعریف شده است که این شاخص در زمینه سرطان روده بزرگ ۴۱ درصد و سرطان پستان ۶۸ درصد است.در برخی از کشورها شاحص بقا حدود ۲٠درصد بهتر از ایران است. تشخیص زودهنگام بیماری سرطان نقش مهم و پررنگی در درمان آن دارد.

او گفت: در حال حاضر سرطان در ایران بروز کم تری نسبت به متوسط دنیا دارد و این موضوع ارتباط مستقیمی با جمعیت سالمندی در کشورهای دنیا دارد. میزان ابتلای به بیماری سرطان در دنیا در حال رشد است که این افزایش بروز در آینده در کشورمان به دلیل پیرشدن جمعیت بیشتر خواهد شد.

مطلق گفت: مطالعات نشان می دهد که سالمندی عوارض مختلفی دارد که یکی از آن بروز بیماری های غیرواگیر از جمله سرطان است. هنوز مشخص نشده که بروز سرطان یکی از عوارض بیماری کرونا است.

بیشتر بخوانید:

واکنش وزارت بهداشت به اخباری درباره «معجزه درمان سرطان»

۲۳۳۲۳۳

کد خبر 1642664

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =