۰ نفر
۲۹ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۲:۲۰
آغاز فعالیت دوباره شورای صنفی نمایش

پس از یک دوره وقفه، جلسه شورای صنفی نمایش با حضور همه نمایندگان صنوف و سازمان سینمایی برگزار و فعالیت آن آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، جلسه شورای صنفی نمایش، امروز (یکشنبه ۲۹ خرداد) با حضور منوچهر شاهسواری، مدیرعامل خانه سینما، حبیب ایل‌بیگی، معاون ارزشیابی و نظارت، حبیب اسماعیلی، نماینده انجمن پخش‌کنندگان، همایون اسعدیان، نماینده کانون کارگردانان، مهدی صباغ‌زاده، نماینده علی‌البدل انجمن پخش‌کنندگان، محمد احمدی، نماینده اتحادیه تهیه‌کنندگان، رضا زارعی، نماینده علی‌البدل انجمن سینماداران، هاشم میرزاخانی، مدیرعامل موسسه سینماشهر، سیدعلی طباطبائی‌نژاد، نماینده انجمن سینماداران، رضا سعیدی‌پور، نماینده انجمن سینماداران و روح‌الله سهرابی، مدیرکل دفتر نظارت بر عرضه و نمایش فیلم در محل خانه سینما برگزار شد.

در این مراسم، اعضای اصلی و علی‌البدل معرفی شده از سوی صنوف سینمایی توسط معاون ارزشیابی و نظارت سازمان معارفه شدند و سپس، ضمن معارفه اعضای جدید شورا و تقدیم احکام از سوی معاون ارزشیابی و نظارت، در زمینه شرایط امروز سینما و ضرورت‌های اکران و تهدیدات بالقوه و بالفعل پیش روی سینما گفت‌وگو و تبادل‌نظر صورت گرفت.

همچنین، پس از ارائه نقطه نظرات نمایندگان سازمان سینمایی، نمایندگان صنوف نیز، نقطه نظرات و پیشنهادات خود در جهت بهبود جریان تولید و اکران فیلم ارائه دادند و مقرر شد جلسه فوق‌العاده شورای صنفی نمایش به منظور انتخاب دبیر شورا بررسی فیلم‌های متقاضی اکران به‌زودی در خانه سینما تشکیل شود.

بر پایه این گزارش، تعامل دو سویه و سازنده بین صنوف و سازمان سینمایی، حمایت ویژه سازمان از آثار اکران، عدالت محوری در تعیین فیلم‌ها و … از جمله مباحث مطرح شده در اولین جلسه شورای صنفی نمایش در دوره جدید بود.

لازم به ذکر است جلسه دوره جدید شورای صنفی نمایش به دلیل تاخیر در معرفی نمایندگان صنوف به تعویق افتاده بود که سرانجام امروز (یکشنبه ۲۹ خرداد) با حضور همه اعضا در خانه سینما برگزار شد. در فقدان شورای صنفی نمایش، شورای راهبردی اکران، به‌طور موقت تصمیم‌گیری در خصوص چینش اکران و معرفی فیلم‌ها را بر عهده داشت که با شکل‌گیری شورای صنفی، از این پس، به وظیفه و ماموریت اصلی خود (بررسی و ایجاد راهکارهای موثر در تامین نیازهای نمایش، پیشنهاد شیوه‌های حمایتی اکران فیلم‌های سینمایی، برنامه‌ریزی اکران فیلم‌های تولید شده دوران کرونا، تقویت و توسعه بازار داخلی سینمای ایران، صیانت از حقوق مخاطبان سینمای ایران، توجه به اولویت‌ها در برنامه‌ریزی و تدوین آئین‌نامه اکران و ... خواهد پرداخت.

۵۷۵۷

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1643026

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =