افزایش حقوق بازنشستگان دوباره به مشکل خورد/ دولت مقابل مجلس ایستاد؟

تجارت‌نیوز نوشت: درپی انتشار خبر ابطال مصوبه افزایش مستمری‌های تامین اجتماعی در هیات تطبیق مقررات مجلس شورای اسلامی، ساعاتی قبل دبیر خانه شورای اطلاع رسانی دولت اینطور واکنش نشان داد: هیات تطبیق از جایگاهی برای ابطال مصوبات هیات وزیران برخوردار نیست.

انتظار می‌رفت با نظر روز گذشته هیات تطبیق مقررات مجلس شورای اسلامی، مصوبه افزایش حقوق بازنشستگان به سودمستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی تغییر کند.

اما با توضیحات امروز دبیرخانه شورای عالی اطلاع رسانی بعید به نظر می‌رسد بازنگری مصوبه افزایش حقوق کارگران بازنشسته قطعی نیست.

روز گذشته مجتبی توانگر عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در حساب توییتری خود از ابطال مصوبه افزایش مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی در جلسه هیات تطبیق مقررات مجلس خبر داد.

این اظهارات پس از آن صورت گرفت که کمیسیون تطبیق مقررات مجلس شورای اسلامی برای دومین بار درخصوص رسیدگی به اختلاف کارگران بازنشسته با هیات دولت تشکیل جلسه داد.

ایراد دولت به اعلام نظر هیات تطبیق مقررات مجلس

درپی انتشار خبر ابطال مصوبه افزایش مستمری‌های تامین اجتماعی در هیات تطبیق مقررات مجلس شورای اسلامی، ساعاتی قبل دبیر خانه شورای اطلاع رسانی دولت اینطور واکنش نشان داد: هیات تطبیق از جایگاهی برای ابطال مصوبات هیات وزیران برخوردار نیست.

محتوای توضیحات منتشر شده از سوی شورای اطلاع رسانی دولت از قرار ذیل است: هیات تطبیق نظارت از جایگاه قانونی لازم برای ابطال مصوبه هیات دولت برخوردار نیست، این هیات کارکردی مشورتی برای رئیس مجلس دارد و اگر شخص رئیس مجلس به این نتیجه برسد که مصوبه‌ای نیاز به ابطال دارد باید آن را به هیات دولت ابلاغ کند. بنابراین صرف اظهار نقل قول یک نماینده در چنین مواردی ملاک نیست.

براساس این توضیحات دبیرخانه شورای اطلاع رسانی هیات دولت که مشروح آن در پایگاه اطلاع رسانی هیات دولت قرار دارد، به نظر می‌رسد بازنشستگان تامین اجتماعی باید منتظر بمانند تا شخص رئیس مجلس ابتدا از بابت ایراد داشتن مصوبه هیات دولت در خصوص افزایش ۱۰ درصدی حقوق بازنشستگان سایر سطوح مطمئن شود و بعد ابطال و اصلاح آنرا به صورت رسمی به دولت ابلاغ کند.

در این حالت آنچه مسلم است استمرار مصوبه فعلی و محاسبه مستمری‌ ماه های باقیمانده از سال ۱۴۰۱ براساس ۱۰ درصد افزایش برای سایر سطوح است.

۲۲۳۲۲۵

کد خبر 1643765

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 13
 • نظرات در صف انتشار: 23
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۰۶:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۱
  58 4
  عجب
 • IR ۰۶:۳۵ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۱
  111 2
  بازی بی پایان جهت فرسایش خق قانونی
 • ناشناس IR ۰۷:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۱
  108 2
  هیآت دولت با بازنشستگان تامین اجتماعی غرض شخصی دارد
 • ناشناس IR ۰۷:۱۸ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۱
  117 5
  دولت رئیسی به هیچ قانونی پابند نیست.
 • IR ۰۷:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۱
  160 4
  د‌ولت در ارتباط با افزایش حقوق بازنشستگان در باتلاق بی تدبیری خود فرو رفته است و تا بیشتر در این باتلاق فرو نرود باید هر چه سریعتر به قانون تمکین کند وگرنه هم مجلس و هم مردم را مقابل خود خواهد دید
 • بازنشسته تامین اجتماعی IR ۰۷:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۱
  118 3
  حرکت غیر مردمی دولت و اجحاف اشکار در حق جامعه ی بازنشستگان
 • بازنشسته IR ۰۷:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۱
  30 4
  باشه
 • محمد IR ۰۷:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۱
  118 1
  خدا‌لعنتشون‌کنه‌خودشون‌از‌رفاه‌کامل‌وحقوق‌نجومی‌ برخوردارند‌با‌شش‌میلیون‌وهشتصد‌..هفت‌میلیون‌‌مگر ‌میشه‌زندگی‌کرد‌درست‌می‌گویند‌ادم‌سیر‌هیچ‌موقع‌فکر‌گرسنه نیست
 • هموطن IR ۰۷:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۱
  92 3
  قانونا"پایگاه اطلاع رسانی دولت هم در جایگاهی نیست که نتیجه هیات تطبیق مصوبات را رد کند، فقط میتواند به نحوی اعلام آن ایراد بگیرد، قطعا" نتیجه رسما از طریق رییس مجلس به هیئت دولت به ریاست آقای رئیسی اعلام میشود. و دولت ظرف یکهفته باید اجرا کند در غیر اینصورت تصمیم مجلس رسما" به دولت ابلاغ و لازم الاجرا می باشد. عملا" دولت برای حداقل بگیرها هیچ کار شاقی نکرد فقط همان 57.4 درصدی را شورای عالی کار تصویب کرده بود به اضافه 650 تومان را به حداقل بگیرها داد، ...............عملا" شورای عالی کار هوای حداقل بگیرها را داشت، دارد و خواهد داشت نه دولت........... دولت با منت گذاشتن بر روی قشر زحمت کش حداقل بگیر و بزرگنمایی رابین هودی وار (پنهان شدن پشت این ادعای به ظاهر طرفدار ضعفا) حقوق قانونی قشر زحمت کش دیگری را به اسم سایر سطوح از بین برد. همزمان هم نقش رابین هود را به نام حداقل بگیر بازی کرد و هم نقش داروغه با ضایع کردن حقوق سایر سطوح
 • عباس IR ۰۷:۳۵ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۱
  52 3
  شمادولتی هابجای اینکه بازنشستگان رادریابید،از حق مادفاع کنید،حق داشتندبازنشستگان
 • AU ۰۷:۳۵ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۱
  32 4
  باید منتظر باشیم.
 • IR ۰۷:۳۶ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۱
  93 4
  دولت شده کاسه داغتر از اش به دولت ربطی ندارد در باره تامین اجتمای اضهار نظر کند
 • بی نام IR ۰۷:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۱
  97 1
  پس نتیجه میگیریم که ما ملت کصخل سر کاریم این به اون پاس میده و اون به این خیلی جالبه که اصلا پول خودمونه