امضای نمایندگان از حدنصاب افتاد / استیضاح وزیر «صمت» اعلام وصول نمی شود

ممکن است ، نماینده ای نظر مخالفی یا بحثی در باره روش اداره یک وزارتخانه داشته باشد، اما معاونان وزیر با ارائه توضیحات خود یا مثلا ، دادن قول تغییر رویه ،  نماینده را مجاب می کنند، امضای استیضاح را  پس بگیرد.

فروزان آصف نخعی : معاون پارلمانی رئیس جمهور، امروز اعلام کرد :« در نامه استیضاح وزیر صمت، نام ۳۶ نماینده مجلس ذکر شده بود که از دیروز (سه شنبه) ۲۰ نماینده امضای خود را پس گرفته اند» و افزود:«اکنون ، وقت استیضاح نیست». پس از این خبر، این سوال در افکارعمومی شکل گرفت که آیا استیضاح اعلام وصول شده وزیر صمت پابرجاست یا خیر؟

خبرآنلاین برای پیگیری موضوع با علی اصغر عنابستانی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت و گو کرده که در زیر می خوانید :

او در پاسخ به این سوال که «آیا هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی استیضاح وزیر صمت را که به امضاء ۳۶ نماینده در کمیسیون صنایع رسید اعلام وصول خواهد کرد؟» گفت: تا جایی که مطلع هستم ، امضاهای استیضاح آقای فاطمی امین ، الان به اندازه ای است که دیگر از حدنصاب افتاده و با پس گرفتن امضاها ، بعید می دانم ، اعلام وصول شود. البته در شرایط کنونی خودم هم با اصل استیضاح مخالف بودم.

عنابستانی در باره این شایعه که برخی وعده و وعید ها از سوی حامیان وزیر صمت در افتادن از حد نصاب امضاء استیضاح موثر بوده، تا چه حد واقعیت دارد؟ گفت: این شایعه ها اصلا درست نیست و کاملا ، بی اساس است . اغلب ، ممکن است ، نماینده ای نظر مخالفی یا بحثی در باره روش اداره یک وزارتخانه داشته باشد، اما معاونان وزیر با ارائه توضیحات خود یا مثلا دادن قول تغییر رویه ، نماینده را مجاب می کنند، امضای استیضاح را پس بگیرد. درواقع ، تغییر نظر نماینده، به معنای وجود فساد نیست. این اتهامات ، بیشتر جنبه تخریبی علیه وزیر، وزارتخانه و نظام دارد.


استیضاح فاطمی امین در مجلس به جریان افتاد

بیشتر بخوانید :

۲۱۲۱۶

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1644050

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =